WTA Indian Wells: Przerwana seria zwycięstw Alicji Rosolskiej i Gabrieli Dabrowski

Alicja Rosolskiej i Gabriela Dabrowski przegrały w I rundzie debla w turnieju WTA w Indian Wells. Polsko-kanadyjski duet okazał się słabszy od Ałły Kudriawcewej i Anastazji Pawluczenkowej.

Marcin Motyka
Alicja Rosolska w tym roku po raz ósmy stanęła na starcie deblowych zmagań w turnieju WTA w Indian Wells. Jej najlepszym wynikiem w tej imprezie jest ćwierćfinał, który osiągnęła przed czterema laty wraz z Klaudią Jans-Ignacik. W tym sezonie warszawiance partnerowała Gabriela Dabrowski.
Polka i Kanadyjka przybyły do Kalifornii wprost z Monterrey, gdzie w zeszłym tygodniu zdobyły tytuł. Niestety, nie udało im się pójść za ciosem i w I rundzie BNP Paribas Open przegrały z Rosjankami, Ałłą Kudriawcewą i Anastazją Pawluczenkową, notując pierwszą porażkę po serii czterech z rzędu wygranych pojedynków. Czwartkowy mecz lepiej rozpoczęły Rosolska i Dabrowski, które obejmowały prowadzenie 3:2 i 5:4 z przełamaniami, lecz za każdym razem błyskawicznie traciły przewagę. Końcówka pierwszej partii należała do Rosjanek. Kudriawcewa i Pawluczenkowa zdobyły trzy końcowe gemy i wygrały tę odsłonę.

W drugim secie rosyjski duet wyszedł na prowadzenie 3:1, a w piątym gemie nie wykorzystał szansy, by podwoić przewagę. Rosolska i Dabrowski zdołały wrócić do gry, gdy przy stanie 5:4 przełamały serwujące po wygraną po rywalki. Jednak tak jak w premierowej partii, w końcówce lepsze były Kudriawcewa i Pawluczenkowa, które ostatecznie zwyciężyły 7:5, 7:5.

Rosolska i Dabrowski w ciągu godziny i 21 minut gry nie zaserwowały asa, popełniły trzy podwójne błędy serwisowe, wykorzystały trzy z ośmiu break pointów, pięciokrotnie zostały przełamane i łącznie zapisały na swoim koncie 60 ze 129 punktów rozegranych w całym meczu.

W 1/8 finału Kudriawcewa i Pawluczenkowa zmierzą się z najwyżej rozstawionymi Martiną Hingis i Sanią Mirzą. Szwajcarsko-hinduski debel w I rundzie wygrał 6:2, 6:1 z parą Karolína Plíšková / Magdalena Rybarikova.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 5,381 mln dolarów
czwartek, 12 marca

I runda gry podwójnej:

Ałła Kudriacewa (Rosja) / Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) - Alicja Rosolska (Polska) / Gabriela Dabrowski (Kanada) 7:5, 7:5

WTA Indian Wells: Flipkens nie dała Rogers posmakować zwycięstwa, porażka Schiavone