WTA Indian Wells: Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac w półfinale

Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac po dwóch tie breakach awansowały w środę do półfinału gry podwójnej turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego na kortach twardych w Indian Wells.

Rafał Smoliński
Na drodze Klaudii Jans-Ignacik do pierwszego w karierze półfinału zawodów BNP Paribas Open stanęły w środę Sabina Lisicka i Andrea Petković. Pojedynek był niezwykle zacięty i trzymał w napięciu do samego końca. Ostatecznie, po blisko siedmiu kwadransach i dwóch tie breakach, awans do dalszej fazy kalifornijskiej imprezy uzyskały Polka i partnerująca jej Słowenka.
W premierowej odsłonie Jans-Ignacik i Andreja Klepac przegrywały 1:3, ale wówczas zapisały na swoje konto trzy kolejne gemy. W 12. gemie Lisicka i Petković obroniły dwa setbole, po czym wyszły w tie breaku na 5-2. Seta jednak nie wygrały, gdyż pięć punktów z rzędu wygrała polsko-słoweńska para.Oba deble postarały się o jedno przełamanie w drugiej partii, ale tym razem to Niemki zmuszone były gonić wynik, ponieważ przegrywały już 2:4. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w tie breaku, w którym tenisistka z Trójmiasta i jej partnerka wykorzystały czwartą okazję do zwieńczenia spotkania.

Po 103 minutach Jans-Ignacik i Klepač pokonały Lisicką i Petković 7:6(5), 7:6(7). Obie pary zanotowały po dwa przełamania, ale więcej break pointów miały triumfatorki (9-7). W całym meczu rozegrano 160 punktów i 81 z nich zdobył polsko-słoweński debel.

W czwartkowym półfinale Jans-Ignacik i Klepač zagrają z rozstawionymi z "dwójką" Jekateriną Makarową i Jeleną Wiesniną. Rosjanki pokonały w środę oznaczoną numerem siódmym francusko-słoweńską parę Caroline Garcia i Katarina Srebotnik 7:5, 6:4.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 5,381 mln dolarów
środa, 18 marca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Andreja Klepač (Słowenia) - Sabina Lisicka (Niemcy) / Andrea Petković (Niemcy) 7:6(5), 7:6(7)

WTA Indian Wells: Halep pokonała Suarez i została pierwszą półfinalistką

Czy Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac awansują do finału turnieju WTA w Indian Wells?