WTA Indian Wells: Halep pokonała Suarez i została pierwszą półfinalistką

Simona Halep pokonała Carlę Suarez i awansowała do półfinału turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego na kortach twardych w Indian Wells.

Simona Halep (WTA 3) ma za sobą trzy trzysetowe mecze w kalifornijskiej imprezie. W II rundzie opór stawiła jej Daria Gawriłowa, a w III miała trochę problemów z Varvarą Lepchenko. W ćwierćfinale Rumunka wygrała 5:7, 6:1, 6:1 z Carlą Suarez (WTA 13). W ten sposób trzecia rakieta globu awansowała do trzeciego półfinału w sezonie. W styczniu zdobyła tytuł w Shenzhen, a w lutym triumfowała w Dubaju. Halep wyszła na prowadzenie 5-4 w bilansie meczów z 26-letnią Hiszpanką.
W drugim gemie I seta Halep obroniła cztery break pointy, ale ostatecznie oddała podanie wyrzucając bekhend. Suárez prowadziła 4:0, po tym jak Rumunka popełniła podwójny błąd. Część strat trzecia rakieta globu odrobiła kapitalnym minięciem forhendowym po krosie. Przełamanie na 3:4 Halep uzyskała odwrotnym krosem forhendowym. Wspaniały forhend dał Hiszpance piłkę setową w 12. gemie. Rumunka obroniła ją krosem bekhendowym. Suárez uzyskała jednak drugiego setbola i wykorzystała go kombinacją dwóch krosów - bekhendowego i forhendowego. Wspaniała kontra forhendowa po linii dała Halep przełamanie w trzecim gemie II seta. Dwa kończące bekhendy przyniosły Rumunce break pointa na 4:1, ale zmarnowała go pakując return w siatkę. Piorunującym returnem uzyskała drugą szansę na przełamanie. Suárez obroniła się kombinacją dwóch forhendów. Halep uzyskała trzecią szansę i wykorzystała ją, świetną wymianę wieńcząc drajw wolejem forhendowym. Seta trzecia rakieta globu zakończyła przełamaniem do zera. Dwa ostatnie punkty zdobyła przy pomocy głębokich returnów.

Wyśmienity bekhend po krosie w odpowiedzi na stop woleja rywalki przyniósł Halep trzy break pointy w drugim gemie III seta. Dwa Suárez obroniła, ale przy trzecim wpakowała forhend w siatkę. W trzecim gemie Rumunka oddała podanie psując bekhend. Po podwójnym błędzie Hiszpanki trzecia rakieta globu wyszła na 3:1. Na 4:1 Halep podwyższyła efektownym forhendem. W szóstym gemie Suárez odparła pierwszego break pointa kombinacją krosa forhendowego i drajw woleja, ale przy drugim wpakowała bekhend w siatkę. W siódmym gemie 26-latka z Barcelony obroniła pierwszego meczbola returnem bekhendowym na linię, ale drugiego Rumunka wykorzystała asem.

S. Halep - C. Suarez Navarro (mecz)
Źródło: TVP S.A.

W trwającym godzinę i 53 minuty spotkaniu Halep cztery razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała osiem z 15 break pointów. Rumunce naliczono 28 kończących uderzeń i 39 niewymuszonych błędów. Suárez miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 43 błędy własne. Dla Hiszpanki był to drugi ćwierćfinał turnieju rangi Premier Mandatory (po Pekinie 2012). Halep po raz drugi zagra w Indian Wells w półfinale. Przed rokiem w walce o finał przegrała z Agnieszką Radwańską. Jedyny do tej pory finał turnieju rangi Premier Mandatory Rumunka zaliczyła w ubiegłym sezonie w Madrycie (uległa Marii Szarapowej).

W półfinale rywalką Halep będzie dwukrotna mistrzyni imprezy Serena Williams, która wyeliminowała Timeę Bacsinszky.

WTA Indian Wells: Serena Williams przerwała piękną serię Timei Bacsinszky

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)