WTA Bogota: Pewne otwarcie Eliny Switoliny, zwycięstwo Lourdes Dominguez

Elina Switolina pokonała Louisę Chirico i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bogocie.

Elina Switolina (WTA 27) w tym sezonie pokonała Andżelikę Kerber i Lucie Safarovą oraz urwała po secie Serenie Williams i Petrze Kvitovej. W Bogocie Ukrainka rozstawiona jest z numerem pierwszym. W I rundzie rozbiła 6:2, 6:1 Louisę Chirico (WTA 141). W trwającym 57 minut spotkaniu 20-latka z Charkowa zaserwowała cztery asy oraz zdobyła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Przy drugim serwisie rywalki Switolina zgarnęła 19 z 27 punktów.
Mistrzyni imprezy z 2006 i 2011 roku Lourdes Dominguez (WTA 120) pokonała 6:3, 6:2 Shelby Rogers (WTA 79). W ciągu 61 minut gry Hiszpanka wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Poza tym zdobyła dziewięć z 10 punktów przy swoim drugim podaniu. Kolejną rywalką Domínguez będzie Beatriz Haddad Maia (WTA 190), która wygrała 6:3, 2:6, 7:6(2) z María Fernandą Herazo (WTA 1131). W III secie Brazylijka wróciła ze stanu 3:5.

Dinah Pfizenmaier (WTA 144) wróciła z 0:2 w II secie i pokonała 6:2, 7:5 Kimiko Date-Krumm (WTA 152). W ciągu 90 minut gry Niemka popełniła 10 podwójnych błędów, ale też sześć razy przełamała Japonkę. Julia Glushko (WTA 128) wygrała 6:3, 6:1 z Nastją Kolar (WTA 241). Reprezentantka Izraela obroniła siedem break pointów, a sama cztery razy przełamała Słowenkę. Tatjana Maria (WTA 92) oddała pięć gemów Yulianie Lizarazo (WTA 439). Niemka odparła trzy break pointy, a w swoich gemach serwisowych zgarnęła 39 z 52 punktów.

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)

Tatjana Maria (Niemcy) - Yuliana Lizarazo (Kolumbia, WC) 6:3, 6:2
Beatriz Haddad Maia (Brazylia, Q) - María Fernanda Herazo (Kolumbia, WC) 6:3, 2:6, 7:6(2)