Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Begu, Buyukakcay, Cepede Royg i Tanasugarn laureatkami Fed Cup Heart Awards

Irina-Camelia Begu, Cagla Buyukakcay, Veronica Cepede Royg i Tamarine Tanasugarn zostały wybrane przez fanów laureatkami tegorocznej nagrody Fed Cup Heart Award.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

Do Fed Cup Heart Awards nominowane zostały cztery zawodniczki z obu Grup Światowych oraz po dwie z poszczególnych Grup I stref kontynentalnych. Na stronie internetowej Pucharu Federacji swoje głosy oddało ponad 80 tys. fanów (w zeszłym roku głosów było 60 tys.). W ramach nagrody cztery zwyciężczynie wskazały organizację charytatywną, na którą przeznaczona zostanie specjalna dotacja.


- Podczas lutowych spotkań w ramach Pucharu Federacji kilka tenisistek spisało się naprawdę niesamowicie, dlatego pragnę pogratulować wszystkim czterem paniom, że w publicznym głosowaniu okazały się najlepsze. Jestem przekonany, iż zwyciężczynie z wielką dumą wskażą organizacje, na które przeznaczone zostaną dotacje - powiedział prezydent ITF, Francesco Ricci Bitti.

Irina-Camelia Begu przekazała kwotę 6000 dolarów na rumuńską organizację Up Down Association, która zajmuje się pomocą dzieciom z zespołem Downa. Trzy pozostałe laureatki miały do dyspozycji czek na sumę 1000 dolarów. Cagla Buyukakcay wsparła instytucję pomagającą sierotom, Veronica Cepede Royg przekazała pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka w Paragwaju, natomiast Tamarine Tanasugarn pomogła kobietom samotnie wychowującym dzieci w Tajlandii.

Fed Cup Heart Awards przyznawane są tym zawodniczkom, które reprezentowały barwy kraju w sposób wybitny, ze szczególnym męstwem na korcie oraz wykazały niesamowite zaangażowanie na rzecz swojej drużyny. W latach 2013-2014 nagrodę otrzymywała Agnieszka Radwańska.

Laureatki Fed Cup Heart Awards 2015:

Grupa Światowa I oraz Grupa Światowa II

Irina-Camelia Begu (Rumunia)

Grupa I Strefy Euro-afrykańskiej

Cagla Buyukakcay (Turcja)

Grupa I Strefy Amerykańskiej

Veronica Cepede Royg (Paragwaj)

Grupa I Strefy Azji i Oceanii

Tamarine Tanasugarn (Tajlandia)

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / fedcup.com

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×