WTA Praga: Niewiarygodny mecz Any Konjuh z Belindą Bencić, problemy Pliskovej

Ana Konjuh i Belinda Bencić stoczyły niesłychanie dramatyczną batalię w I rundzie turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Pradze.

Wtorek był w Pradze deszczowym dniem, ale udało się organizatorom rozegrać prawie wszystkie zaplanowane mecze. Faworytka gospodarzy Karolína Plíšková (WTA 14) pokonała 2:6, 6:1, 6:3 Annikę Beck (WTA 80). W kwietniu ubiegłego roku Czeszka znajdowała się poza czołową 60 rankingu, a teraz jest coraz bliżej Top 10. Było to trzecie spotkanie obu tenisistek w sezonie. W Antwerpii i Miami również lepsza była Plíšková.
W trwającym 97 minut spotkaniu Czeszka zdobyła tylko dziewięć z 26 punktów przy swoim drugim podaniu, ale za to przy pierwszym zgarnęła 32 z 44. Plíšková trzy razy dała się przełamać, a sama wykorzystała pięć z 10 break pointów. Był to dla niej pierwszy mecz na korcie ziemnym w sezonie. - Pierwszy set był zły. Było bardzo zimno, nie mogłam się poruszać - mówiła reprezentantka gospodarzy. - Warunki były idealne dla mojej rywalki, która się broniła i bardzo dobrze biegała. Trudno się gra, gdy jest tak zimno i gdy pada, ale nie narzekam, bo pogoda była taka sama dla każdej z nas. Kort był w idealnym stanie, po prostu deszcz był zbyt mocny. Kolejną rywalką Czeszki będzie Cwetana Pironkowa (WTA 54), która wygrała 7:5, 6:1 z Olgą Goworcową (WTA 137).

Pełną zwrotów akcji batalię stoczyły Ana Konjuh (WTA 93) i Belinda Bencić (WTA 34), dwie zawodniczki urodzone w 1997 roku. Ta druga obroniła dziewięć piłek meczowych, z czego sześć przy stanie 0-6 w tie breaku II seta, ale w III partii sama zmarnowała trzy meczbole i przegrała 5:7, 7:6(6), 6:7(3). Mecz trwał dwie godziny i 43 minuty. Konjuh wykorzystała pięć z sześciu break pointów oraz zdobyła o sześć punktów więcej od Szwajcarki (134-128).

Kolejną rywalką Chorwatki będzie Klara Koukalova (WTA 84), która pokonała 7:6(3), 6:2 Julię Görges (WTA 66). Do II rundy awansowała też inna reprezentantka gospodarzy Barbora Strycova (WTA 22), która wygrała 7:6(5), 6:3 z Madison Brengle (WTA 36). W I secie Czeszka wróciła ze stanu 2:4. Danka Kovinić (WTA 106) zwyciężyła 6:2, 2:6, 6:4 Monicę Niculescu (WTA 61). Reprezentantka Czarnogóry w decydującym secie wróciła ze stanu 0:2.