ATP Madryt: Murray i Kohlschreiber zakończyli o 2:59, Granollers i Monfils ustanowili rekord najdłuższego meczu

Andy Murray przed godz. 3:00 zakończył mecz II rundy turnieju ATP w Madrycie. Do 1/8 finału awansowali Kei Nishikori i Marcel Granollers, który z Gaelem Monfilsem rozegrał najdłuższy mecz w sezonie.

Marcin Motyka
Andy Murray i Philipp Kohlschreiber nie mieli prawa przypuszczać, że kolejny raz spotkają się w tak niezwykłych okolicznościach. Szkot, który pokonał Niemca w poniedziałkowym finale turnieju w Monachium, i reprezentant naszych zachodnich sąsiadów rozpoczęli swój pojedynek w II rundzie Mutua Madrid Open o godz. 1:11.
Nocne starcie na korcie im. Manolo Santany lepiej rozpoczął Murray, który wyszedł na prowadzenie 3:0 z dwoma przełamaniami. Roztrwonił wprawdzie jednego breaka, ale zwyciężył w partii otwarcia 6:4. W drugiej odsłonie ton grze nadawał Kohlschreiber. 31-latek z Augsburga był aktywny, grał agresywniej (posłał aż 19 winnerów) i wygrał 6:3. Jednakże w decydującym secie na placu gry istniał tylko Murray. Rozbity błyskawiczną stratą podania Kohlschreiber całkowicie stracił koncept i nie zdołał zdobyć ani jednego gema, kończąc mecz smeczem w aut, gdy zegar w Madrycie wskazywał godz. 2:59. Nigdy wcześniej żaden mecz w turnieju Mutua Madrid Open nie dobiegł końca o tak późnej porze. Brytyjczykowi i Niemcowi zabrakło 25 minut, aby wyrównać rekord najpóźniej zakończonego pojedynku w historii rozgrywek ATP World Tour (nie wliczając Wielkich Szlemów), który należy do Benjamina Beckera i Jiříego Nováka. W 2006 roku w imprezie w Tokio Niemiec i Czech zwieńczyli swoją konfrontację o 3:24.

Rozstawiony z numerem drugim Murray (cztery asy, dwa podwójne błędy, sześć przełamań, 23 zagrania kończące i 16 niewymuszonych błędów) w III rundzie zagra z Marcelem Granollersem. Hiszpański posiadacz dzikiej karty w środę wygrał 7:6(6), 6:7(7), 6:4 z Gaelem Monfilsem po trzech godzinach i 20 minutach gry. To najdłuższy mecz sezonu 2015 rozgrywany w formule do dwóch wygranych setów.

Również w środku nocy, kilkanaście minut po godz. 1:00, madrycki kort opuszczali Kei Nishikori i David Goffin. Japończyk, zeszłoroczny finalista Mutua Madrid Open, pokonał Belga 6:2, 4:6, 6:4, zapisując na swoim koncie jednego asa, cztery przełamania, 29 uderzeń wygrywających i tylko 15 błędów własnych. W 1/8 finału tenisista z Shimane zmierzy się z ubiegłorocznym półfinalistą największego hiszpańskiego turnieju, Roberto Bautistą, z którym ma bilans 2-0, a oba zwycięstwa odniósł na mączce w Barcelonie.