ATP Genewa: Cilić obronił meczbola i pokonał Rublowa, dwa gemy Tipsarevicia z Istominem

Marin Cilić obronił meczbola i w 1/8 finału turnieju ATP w Genewie wygrał ze zdolnym Andrieje, Rublowem. We wtorek swoje zmagania zakończyli Michaił Jużny i Janko Tipsarević, który zdobył dwa gemy.

Marcin Motyka
W swojej krótkiej zawodowej karierze 17-letni Andriej Rublow wygrywał już z byłymi tenisistami z czołowej "20" rankingu ATP czy z wielkoszlemowymi półfinalistami. We wtorek był o krok od największego sukcesu w karierze. W II rundzie turnieju ATP w Genewie Rosjanina dzielił zaledwie jeden punkt od zwycięstwa z dziesiątą rakietą globu i mistrzem zeszłorocznego US Open, Marinem Ciliciem.
Premierową partię Rublow wygrał 6:4, notując przełamanie w gemie otwarcia. W drugiej odsłonie do przełamań nie doszło i o jej losach decydować musiał tie break, w którym moskwianin miał piłkę meczową, lecz Čilić obronił się wygrywającym serwisem i ostatecznie wygrał rozstrzygającą rozgrywkę 9-7. W trzecim secie podłamany Rublow nie podjął walki i zapisał na swoim koncie tylko jednego gema. O ćwierćfinał Geneva Open rozstawiony z numerem drugim Čilić powalczy ze zwycięzcą innego wtorkowego meczu II rundy, Santiago Giraldo, z którym grał czterokrotnie i nie stracił ani jednego seta. Kolumbijczyk wygrał 6:4, 6:4 z oznaczonym "ósemką" Michaiłem Jużnym.

Janko Tipsarević spędził na korcie centralnym zaledwie 53 minuty i w tym czasie zdobył dwa gemy. Serb został rozbity przez Denisa Istomina, a swoją słabą dyspozycję tłumaczył chorobą i gorączką. Uzbek w II rundzie stanie naprzeciw Thomaza Bellucciego.

Adrian Mannarino wygrał 4:6, 6:1, 6:4 z Carlosem Berlocqiem. - Jestem zadowolony. Carlos to świetny tenisista na kortach ziemnych, więc to dla mnie ważne zwycięstwo, które daje mi pewność siebie przed następnym spotkaniem - mówił francuski kwalifikant, którego kolejnym rywalem będzie turniejowa "trójka", Pablo Andujar. - To również tenisista, który na mączce gra dobrze. Ja już mam za sobą jedno spotkanie w Genewie, a dla niego będzie to pierwszy mecz, więc on będzie miał więcej sił, ale przewaga ogrania będzie po mojej stronie - dodał.

Pierwszy w obecnym sezonie mecz na europejskiej mączce wygrał Federico Delbonis. Argentyńczyk w godzinę i kwadrans pokonał w dwóch setach Tejmuraza Gabaszwilego, wykorzystując trzy z pięciu break pointów, i w 1/8 finału zmierzy się z innym Rosjaninem, Andriejem Kuzniecowem.

Inauguracyjnym rywalem idola miejscowej publiczności i najwyżej rozstawionego tenisisty turnieju, Stana Wawrinki, będzie Lukas Rosol. Czech we wtorkowym spotkaniu z Yenem-Hsunem Lu rozkręcał się z każdą chwilą i zwyciężył 1:6, 7:6(1), 7:5 w dwie godziny i dwie minuty.