ATP Nicea: Awans Isnera, krecz Tomicia, Kyrgios z Thiemem o ćwierćfinał

John Isner i Nick Kyrgios, którego kolejnym rywalem będzie Dominic Thiem, wygrali wtorkowe mecze turnieju ATP w Nicei. Bernard Tomic skreczował w pojedynku I rundy z Giannim Miną.

Marcin Motyka
Choć te amerykańskie derby były rozgrywane na korcie ziemnym, obaj tenisiści czerpali, ile mogli ze swojego największego atutu - serwisu. John Isner posłał 16 asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 78 proc. rozegranych i pokonał 7:6(3), 4:6, 6:3 Steve'a Johnsona (sześć asów i 75 proc. zdobytych punktów po trafionym pierwszym serwisie). Zarówno Isner, jak i Johnson mieli w tym meczu po pięć szans na przełamanie, z których wykorzystali jedną.
- Myślę, że zagraliśmy bardzo dobry mecz. W trzecim secie przy przełamaniu miałem nieco szczęścia - powiedział Isner, który w ćwierćfinale mógł zmierzyć się ze swoim rodakiem, Jackiem Sockiem, lecz tenisista z Nebraski, mimo że prowadził z przewagą seta i przełamania, przegrał z Dusanem Lajoviciem. Nie powiodło się również innemu amerykańskiemu tenisiście, Francesowi Tiafoe'owi. 17-latek, który wskoczył do głównej drabinki zmagań w Nicei jako tzw. "szczęśliwy przegrany", korzystając na rezygnacji Thanasiego Kokkinakisa, nie sprostał Jamesowi Duckworthowi, ulegając Australijczykowi po ponad dwugodzinnym boju 7:6(5), 5:7, 2:6. Kolejnym rywalem tenisisty z Antypodów będzie najwyżej rozstawiony Gilles Simon, który pochodzi właśnie z Nicei.

Bernard Tomic nie dokończył meczu I rundy Open de Nice Côte d'Azur. Australijczyk skreczował po przegraniu premierowej partii w pojedynku z Giannim Miną. 23-letni Francuz, dla którego to pierwszy wygrany mecz w głównym cyklu w karierze, o ćwierćfinał powalczy z Borną Coriciem.

Udany debiut w nicejskiej imprezie zanotował Nick Kyrgios. Rozstawiony z numerem szóstym Australijczyk we wtorek w ciągu 68-minutowego starcia z Michaiłem Kukuszkinem trzykrotnie przełamał serwis Kazacha i zwyciężył 7:6(5), 6:2. W II rundzie dojdzie do konfrontacji "młodych wilków", bowiem 20-latek z Canberry zagra ze starszym od siebie o 19 miesięcy Dominikiem Thiemem.

Inauguracyjnym rywalem broniącego tytułu Ernestsa Gulbisa będzie Ołeksandr Dołgopołow, z którym w przeszłości rywalizował tylko na kortach ziemnych i z trzech spotkań wygrał dwa. W wewnątrzukraińskiej konfrontacji kijowianin wygrał 3:6, 7:5, 6:2 z Serhijem Stachowskim.

Z kolei Juan Monaco oddał ledwie cztery gemy Samowi Querreyowi. Kolejnym przeciwnikiem Argentyńczyka będzie jego rodak, rozstawiony z "ósemką" Leonardo Mayer, bądź posiadacz dzikiej karty Lucas Pouille, który we wtorek zdeklasował Tima Smyczka.

Open de Nice Côte d'Azur, Nicea (Francja)