WTA Norymberga: Przegrana bitwa Sabiny Lisickiej z Larą Arruabarreną, awans Putincewej

Sabina Lisicka przegrała z Larą Arruabarreną w II rundzie turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Norymberdze.

Sabina Lisicka (WTA 20) przed Rolandem Garrosem, na kortach ziemnych w Europie rozegrała siedem meczów i wygrała tylko dwa z nich. W Strasburgu na początek odprawiła Silvię Soler-Espinosę, a w II rundzie przegrała 2:6, 7:6(3), 6:7(3) z inną Hiszpanką Larą Arruabarreną (WTA 98). W III secie Niemka nie wykorzystała prowadzenia 5:3. W trwającym dwie godziny i 26 minut spotkaniu zaserwowała dziewięć asów, ale zdobyła tylko 15 z 39 punktów przy swoim drugim podaniu.
Arruabarrena osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (po Marrakeszu). O pierwszy półfinał od września 2013 roku (Seul) zagra z Cariną Witthöft (WTA 61), która straciła tylko trzy gemy w spotkaniu z Jewgieniją Rodiną (WTA 91). W ciągu 68 minut gry Niemka obroniła dziewięć z 10 break pointów. 20-latka z Hamburga awansowała do drugiego ćwierćfinału w sezonie w głównym cyklu i zarazem w karierze (po Kuala Lumpur).

Julia Putincewa (WTA 105) wygrała 6:4, 5:7, 7:5 z Kiki Bertens (WTA 90) po dwóch godzinach i 56 minutach walki. Reprezentantka Kazachstanu prowadziła 6:4, 3:1, za to w III secie od 2:5 zdobyła pięć gemów. Przy 4:5 obroniła piłkę meczową.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)