WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Magdalena Fręch i Paweł Ciaś mistrzami Polski w tenisie ziemnym

W Gliwicach rozegrane zostały 89. mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w tenisie ziemnym. Najlepszymi zawodnikami kraju zostali Magdalena Fręch i Paweł Ciaś.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

17-letnia Magdalena Fręch obroniła mistrzowskie trofeum wywalczone w Gliwicach w zeszłym roku. Łodzianka była w tym razem najwyżej rozstawiona i w sobotnim finale pewnie pokonała grającą z dziką kartą Olgę Brózdę 6:3, 6:3.


U panów nowym mistrzem Polski został 21-letni Paweł Ciaś. Oznaczony "piątką" zawodnik stołecznej Warszawianki zwyciężył w sobotnim finale faworyzowanego Grzegorza Panfila 6:2, 6:2. Rozstawiony z "jedynką" zabrzanin we wcześniejszych rundach wyeliminował m.in. Piotra Gadomskiego i Marcina Gawrona.

W grze podwójnej pań mistrzyniami Polski zostały Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa, natomiast w turnieju debla panów triumfowali Mikołaj Jędruszczak oraz Jan Zieliński, który wspólnie z Olgą Brózdą wygrał także rywalizację w mikście.

KOBIETY

GRA POJEDYNCZA

finał gry pojedynczej:

Magdalena Fręch (ATAK Łódź, 1) - Olga Brózda (AT Angelique Kerber Puszczykowo, WC) 6:3, 6:3

półfinał gry pojedynczej:

Magdalena Fręch (ATAK Łódź, 1) - Anastazja Szoszyna (AT Angelique Kerber Puszczykowo) 6:4, 6:3
Olga Brózda (AT Angelique Kerber Puszczykowo, WC) - Paulina Czarnik (AZS Poznań, WC) 6:4, 6:4

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Magdalena Fręch (ATAK Łódź, 1) - Aleksandra Buczyńska (RKT Return Radom) 6:1, 6:2
Anastazja Szoszyna (AT Angelique Kerber Puszczykowo) - Joanna Dobrowolska 6:4, 6:3
Paulina Czarnik (AZS Poznań, WC) - Elżbieta Iwaniuk (AZS Poznań, 4) 6:2, 6:0
Olga Brózda (AT Angelique Kerber Puszczykowo, WC) - Marcelina Podlińska (Tennis Club Piekary Śląskie) 7:5, 3:6, 6:1

GRA PODWÓJNA

finał gry podwójnej:

Magdalena Fręch (ATAK Łódź, 1) / Katarzyna Kawa (AZS Poznań, 1) - Agata Borgman (KS Górnik Bytom, 2) / Paulina Czarnik (AZS Poznań, 2) 7:5, 6:4

półfinał gry podwójnej:

Magdalena Fręch (ATAK Łódź, 1) / Katarzyna Kawa (AZS Poznań, 1) - Olga Brózda (AT Angelique Kerber Puszczykowo) / Anastazja Szoszyna (AT Angelique Kerber Puszczykowo) 7:5, 7:6(4)

Agata Borgman (KS Górnik Bytom, 2) / Paulina Czarnik (AZS Poznań, 2) - Marcelina Podlińska (Tennis Club Piekary Śląskie) / Zuzanna Wilk (Tennis Club Piekary Śląskie) 6:2, 7:6(5)

MĘŻCZYŹNI

GRA POJEDYNCZA

finał gry pojedynczej:

Paweł Ciaś (KT Warszawianka Warszawa, 5) - Grzegorz Panfil (KS Górnik Bytom, 1) 6:2, 6:2

półfinał gry pojedynczej:

Grzegorz Panfil (KS Górnik Bytom, 1) - Marcin Gawron (STT Fakro Nowy Sącz, 4) 6:7(6), 6:4, 6:2
Paweł Ciaś (KT Warszawianka Warszawa, 5) - Mikołaj Jędruszczak (KS Start-Wisła Toruń, 2) 6:2, 7:5

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Grzegorz Panfil (KS Górnik Bytom, 1) - Kamil Gajewski (SKT Sopot) 6:1, 6:7(6), 7:6(2)
Marcin Gawron (STT Fakro Nowy Sącz, 4) - Maciej Rajski (Sinnet Club Warszawa, 6) 6:3, 7:5
Paweł Ciaś (KT Warszawianka Warszawa, 5) - Paweł Zawisza (SKS Match Point Ślęza, Q) 6:3, 6:1
Mikołaj Jędruszczak (KS Start-Wisła Toruń, 2) - Piotr Łomacki (WKT Mera Warszawa) 7:6(5), 4:6, 6:3

GRA PODWÓJNA

finał gry podwójnej:

Mikołaj Jędruszczak (KS Start-Wisła Toruń, 3) / Jan Zieliński (KT Warszawianka Warszawa, 3) - Marcin Gawron (STT Fakro Nowy Sącz, 1) / Adam Majchrowicz (SKT Centrum Bydgoszcz, 1) 5:7, 7:6(4), 10-3

półfinał gry podwójnej:

Marcin Gawron (STT Fakro Nowy Sącz, 1) / Adam Majchrowicz (SKT Centrum Bydgoszcz, 1) - Kamil Gajewski (SKT Sopot) / Szymon Walków (Redeco Wrocław) 6:2, 6:4

Mikołaj Jędruszczak (KS Start-Wisła Toruń, 3) / Jan Zieliński (KT Warszawianka Warszawa, 3) - Karol Drzewiecki (WKS Grunwald Poznań, 2) / Maciej Smoła (AZS Poznań, 2) 4:6, 6:3, 10-6

GRA MIESZANA

finał gry mieszanej:

Olga Brózda (AT Angelique Kerber Puszczykowo, 4) / Jan Zieliński (KT Warszawianka Warszawa, 4) - Iga Odrzywołek (KS Górnik Bytom, 3) / Mikołaj Jędruszczak (KS Start-Wisła Toruń, 3) 7:6(6), 7:6(5)

półfinał gry mieszanej:

Iga Odrzywołek (KS Górnik Bytom, 3) / Mikołaj Jędruszczak (KS Start-Wisła Toruń, 3) - Paulina Lewandowska (KS Górnik Bytom) / Piotr Łomacki (WKT Mera Warszawa) 6:7(3), 6:4, 10-2

Olga Brózda (AT Angelique Kerber Puszczykowo, 4) / Jan Zieliński (KT Warszawianka Warszawa, 4) - Weronika Domagała (RKT Return Radom, 2) / Rafał Teurer (AT Promasters Szczecin, 2) 6:4, 6:4

Cykl ITF: Magda Linette w finale, pierwszy tytuł Sandry Zaniewskiej w 2015 roku

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • Eleonor_ 0
    Gratulacje dla Mistrzów Polski - Magdy i Pawła.
    Powodzenia na światowych kortach tenisowych:)
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • Kike 0
    Pula nagród wzrosła, obsada coraz lepsza.. Brawo dla Pawła, ostatnio notuje dobre wyniki. A Magda kolekcjonuje te tytuły na krajowym podwórku :). Olga zapewniła sobie WC do Torunia.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • Radwańska fan 0
    Pokaż im na Wimbledonie !!!
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×