Challenger Mediolan: Grzegorz Panfil już bez kolejnej niespodzianki w deblu

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / Na zdjęciu: Grzegorz Panfil
East News / Na zdjęciu: Grzegorz Panfil
zdjęcie autora artykułu

Grzegorz Panfil zakończył udział w imprezie rangi ATP Challenger Mediolanie na ćwierćfinale gry podwójnej oraz na I rundzie singla.

Grzegorz Panfil dostał się do turnieju w Mediolanie na podstawie rankingu, nie musiał walczyć w eliminacjach. Nie wykorzystał jednak prowadzenia i musiał uznać wyższość Tomislava Brkicia w I rundzie. [ad=rectangle]

Wspólnie z Rubenem Gonzalesem sprawił jednak sporą niespodziankę, eliminując w pierwszej fazie imprezy deblowej najwyżej rozstawiony duet. Spotkanie ćwierćfinałowe Polaka i Filipińczyka organizatorzy ustawili na korcie centralnym, batalia rozpoczęła się w samo południe.

Marcelo Arévalo i Fabiano de Paula rozegrali jednak bardzo dobre spotkanie, nie dając swoim rywalom większych szans. Tylko na początku mieli problemy ze swoim podaniem, ale obronili trzy break pointy i od tej pory rządzili na korcie. W premierowej odsłonie przełamali rywali w szóstym i ósmym gemie. W drugiej partii przewagę wypracowali sobie znacznie szybciej i do końca serwowali już bardzo pewnie, nie pozostawiając złudzeń Panfilowi i Gonzalesowi.

Tenisista Górnika Bytom zakończył tym samym udział w imprezie w Mediolanie.

Aspria Tennis Cup, Mediolan (Włochy) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro środa, 24 czerwca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Marcelo Arevalo (Salwador) / Fabiano de Paula (Brazylia) - Ruben Gonzales (Filipiny) / Grzegorz Panfil (Polska) 6:2, 6:2

Źródło artykułu: