WTA Auckland: Porażka Polki w deblu

Marta Domachowska i Aiko Nakamura odpadły w pierwszej rundzie zawodów WTA w Auckland. W zawodach gry podwójnej lepsze od w połowie polskiej pary okazały się Sarah Borwell (Wielka Brytania) i Martina Mueller (Niemcy).

Adam Naruszewicz

Gdyby tenisowe spotkania trwały jednego seta, wówczas to Domachowska i Nakamura zeszłyby z kortu jako zwyciężczynie. Po kilkunastu minutach polsko-japońska para zwyciężyła 6:0. Wówczas jednak mecz zdecydowanie się wyrównał i o wygranej decydowały końcówki partii.

W drugim secie oba duety zdobyły identyczną ilość punktów (po 35), jednak w końcówce Mueller i Borwell okazały się mocniejsze. Po zwycięstwie rywalek 7:5 o końcowym sukcesie decydował super tie-break.

W decydującym gemie rozgrywanym do 10 wygranych punktów rywalki Domachowskiej i Nakamury również okazały się skuteczniejsze, zwyciężając 10:7.

Przypomnijmy, że w rozgrywanym wtorkowej nocy spotkaniu singla Domachowska przegrała z Japonką Ayumi Moritą 4:6, 6:4, 4:6.

Wynik meczu gry podwójnej:

Sarah Borwell, Martina Mueller (Wielka Brytania, Niemcy) - Marta Domachowska, Aiko Nakamura (Polska, Japonia) 0:6, 7:5, 10:7