Puchar Davisa w Azoty Arenie

W dniach 17-19 lipca w Azoty Arenie w Szczecinie reprezentacja Polski spotka się z drużyną Ukrainy w II rundzie rozgrywek Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa.

Łukasz Czechowski

W szerokiej kadrze, która przygotowuje się do występu w Szczecinie, znaleźli się czołowi polscy tenisiści: Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Michał Przysiężny, Marcin Matkowski, Mariusz Fyrstenberg i Kamil Majchrzak. To z tej szóstki kapitan Radosław Szymanik wybrał ostateczny czteroosobowy skład, który wystąpi w meczu przeciwko Ukrainie. Będzie to Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Marcin Matkowski oraz Kamil Majchrzak.

Liderami drużyny gości będą Serhij Stachowski i Ołeksandr Dołgopołow, zajmujący lokaty na początku drugiej pięćdziesiątki singlowego rankingu ATP World Tour. Ukraińscy debliści wyraźnie ustępują polskim – najlepszy w ich ekipie jest Stachowski, sklasyfikowany w drugiej setce świata.
W pierwszym dniu rywalizacji w Azoty Arenie, w piątek (17 lipca), zostaną rozegrane dwa mecze singlowe. Zapraszamy jednak kwadrans wcześniej na ceremonię otwarcia spotkania. Pierwszy pojedynek rozpocznie się o godzinie 16:00, a drugi po około 20-minutowej przerwie. Na sobotę (18 lipca), na godzinę 14:00, zaplanowano początek gry podwójnej, natomiast w niedzielę (19 lipca) od godz. 14:00 ciąg dalszy rywalizacji singlistów.

Awans do baraży o Grupę Światową (12-14 września) osiągnie zespół, który zdobędzie trzy punkty. Rywala zwycięzcy wskaże losowanie. W przypadku porażki Polacy mają już zapewnione pozostanie w Grupie I, natomiast Ukraińcy będą jeszcze musieli bronić się przed spadkiem do Grupy II.

Poniżej przedstawiamy dokładny program meczu. Kolejność spotkań zostanie wylosowana w czwartek 16 lipca o godz.13:00