WTA Stanford: Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski w półfinale

Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski, pokonując Asię Muhammad i Ajlę Tomljanović, awansowały do półfinału turnieju WTA na kortach twardych w Stanfordzie.

Kacper Kowalczyk
W I rundzie żaden z duetów nie miał łatwej przeprawy. Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski w meczu z Aleksandrą Krunić i Andreą Petković obroniły dwie piłki meczowe, zaś Asia Muhammad i Ajla Tomljanović by wyeliminować Paulę Kanię i Marię Irigoyen potrzebowały blisko dwóch godzin. Jak pokazał przebieg piątkowego spotkania, lepiej ze zmęczeniem poradziły sobie Polka i Kanadyjka.
I set można śmiało nazwać festiwalem przełamań. Po tym jak trzy pierwsze gemy zakończyły się na korzyść podających (w tym dwukrotnie dla Rosolskiej i Dabrowski), tak już do końca tej partii każdy inny gem kończył się przełamaniem. Polka i Kanadyjka po 28 minutach przy stanie 5:4 wykorzystały pierwszą piłkę setową.

Przełamań panie nie oszczędziły sobie również w kolejnej odsłonie. Trzy utracone podania przez Muhammad i Tomljanović przy jednym po stronie pary polsko-kanadyjskiej zaskutkowały tym, że to Rosolska z Dabrowski wygrały II seta i tym samym cały 56-minutowy pojedynek.

O awans do drugiego finału turnieju WTA w tym sezonie rozstawiony z numerem trzecim duet polsko-kanadyjski zmierzy się z lepszymi z pojedynku pomiędzy Dariją Jurak i Chin-Wei Chan a turniejową "dwójką" Anabel Mediną i Arantxą Parrą.

Bank of the West Classic, Stanford (USA)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 731 tys. dolarów
piątek, 7 sierpnia

ćwierćfinał gry podwójnej
:

Alicja Rosolska (Polska, 3) / Gabriela Dabrowski (Kanada, 3) - Asia Muhammad (USA) / Ajla Tomljanović (Chorwacja) 6:4, 6:2

ITF Koksijde: Justyna Jegiołka zagra o tytuł w deblu

Czy Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski awansują do finału turnieju WTA w Stanfordzie?