ATP Montreal: Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić pokonali francuskich muszkieterów

W II rundzie Rogers Cup rozgrywanego w Montrealu Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić pokonali francuską parę Jo-Wilfried Tsonga / Gael Monfils.

Piotr Wróbel
Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić w tym sezonie byli blisko triumfu w turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000, kiedy omal nie wygrali zawodów w Madrycie. W Montrealu mają szansę na dokonanie tej sztuki, rozpoczęli bardzo dobrze, od zwycięstwa nad francuskimi, znakomitymi singlistami, Jo-Wilfriedem Tsongą i Gaelem Monfilsem.
Pierwszego seta Polak i Serb wygrali dzięki przełamaniu w 12. gemie. Obie pary solidnie pilnowały swoich podań, a jedyne set pointy pojawiły się wcześniej tylko przy stanie 5:4 dla rozstawionej z "piątką" pary. Jednak wyciągnęli oni wnioski ze zmarnowanej okazji i trzecia piłka setowa wystarczyła do przybliżenia się do ćwierćfinału w Montrealu. W kolejnej odsłonie w grze polsko-serbskiego teamu pojawiło się rozluźnienie, poskutkowało to przełamaniem w trzecim gemie na korzyść Monfilsa i Tsongi. Odpowiedź nastąpiła natychmiast, faworyci odrobili stratę, a następnie po raz drugi wykazali się świetną odpornością psychiczną i wygrali 7:5, 7:5. Spotkanie II rundy trwało niespełna 80 minut.

Podczas meczu polsko-serbski debel zaserwował dwa asy, popełnił sześć podwójnych błędów serwisowe, przy własnym serwisie wygrał 48 proc. rozegranych akcji, został przełamany tylko raz, wykorzystał trzy z 11 break pointów i łącznie zdobył 72 punktów, o 10 więcej od rywali.

W walce o półfinał Matkowski i Zimonjić skrzyżują rakiety z Danielem Nestorem i Edouardo Rogerem-Vasselinem. Kanadyjczyk i Francuz sprawili niespodziankę eliminując turniejową parę numer dwa, Marcelo Melo / Ivan Dodig, najbliżsi rywale "naszego" duetu stracili w tym meczu tylko sześć gemów.

Rogers Cup, Montreal (Kanada)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 3,587 mln dolarów
czwartek, 13 sierpnia

II runda gry podwójnej:

Marcin Matkowski (Polska, 5) / Nenad Zimonjić (Serbia, 5) - Gael Monfils (Francja) / Jo-Wilfried Tsonga (Francja) 7:5, 7:5