ATP Cincinnati: Kokkinakis odwrócił losy meczu z Fogninim, Donaldson bliższy pojedynku z Janowiczem

Thanasi Kokkinakis pokonał Fabio Fogniniego w I rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Do II rundy awansowali też Jack Sock, David Goffin i Roberto Bautista, który zagra z Rogerem Federerem.

Marcin Motyka
Fabio Fognini wciąż pozostaje bez wygranego singlowego meczu na nawierzchni twardej w 2015 roku. Włoch, dla którego Western & Southern Open była siódmą imprezą rozgrywaną na nawierzchni typu hard w obecnym sezonie, po raz siódmy potknął się na pierwszej przeszkodzie. Tym razem w trzech setach przegrał z Thanasim Kokkinakisem.
Pierwszy set padł jednak łupem Fogniniego 6:4. W drugim Włoch przestał grać tak dokładnie i skutecznie jak na początku, co wykorzystał Kokkinakis, notując dwa przełamania i wygrywając 6:2. Australijski kwalifikant poszedł za ciosem i w trzeciej partii objął prowadzenie 3:0. Włoch miał szansę, by wrócić do gry, lecz w siódmym gemie nie wykorzystał dwóch break pointów. Kolejnej okazji już nie dostał, przegrywając decydującą odsłonę 3:6. Kokkinakis, dla którego był to debiut w turnieju w Cincinnati zwyciężył w niespełna dwie godziny i w II rundzie zmierzy się z ze swoim rodakiem, Nickiem Kyrgiosem, bądź z rozstawionym z numerem 12. Richardem Gasquetem.

W pojedynku sesji nocnej rozgrywanym na korcie centralnym Jack Sock nie miał litości dla juniorskiego mistrza Rolanda Garrosa 2011, Bjorna Fratangelo. Amerykanin pokonał swojego krajana 6:1, 6:2, notując cztery przełamania. Kolejnym rywalem 23-latka z Nebraski będzie lepszy z pary Kevin Anderson - Leonardo Mayer.

David Goffin odrobił stratę seta i przełamania w konfrontacji z kwalifikantem, Yenem-Hsunem Lu. Oznaczony "13" Belg przegrywał 5:7 i 1:2, ale wygrał 5:7, 6:3, 6:4. W II rundzie Goffina czeka jeszcze trudniejsze zadanie. Zmierzy się bowiem z Fernando Verdasco lub z Jo-Wilfriedem Tsongą.

Premierowym przeciwnikiem broniącego tytułu i sześciokrotnego mistrza zmagań w stolicy stanu Ohio, Rogera Federera, będzie Roberto Bautista, który w poniedziałek okazał się lepszy od Pablo Cuevasa. Ze Szwajcarem Hiszpan grał jak dotychczas trzykrotnie i nigdy nie ugrał nawet seta.

Pojedynek wyłaniający rywala w II rundzie dla Jerzego Janowicza pomiędzy Jaredem Donaldsonem a Nicolasem Mahutem został przerwany z powodu ciemności, ponieważ na korcie nr 6, gdzie rywalizowali Amerykanin i Francuz, nie ma sztucznego oświetlenia. Tenisiści wrócą do walki we wtorek przy prowadzeniu 4:1 w trzecim secie posiadającego dziką kartę reprezentanta gospodarzy.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)

Thanasi Kokkinakis (Australia, Q) - Fabio Fognini (Włochy) 4:6, 6:2, 6:3
Jared Donaldson (USA, WC) - Nicolas Mahut (Francja, Q) 7:5, 6:7(2), 4:1 *do dokończenia

wolne losy: Novak Djoković (Serbia, 1); Roger Federer (Szwajcaria, 2); Andy Murray (Wielka Brytania, 3); Stan Wawrinka (Szwajcaria, 5), Tomáš Berdych (Czechy, 6); Marin Čilić (Chorwacja, 7); Rafael Nadal (Hiszpania, 8); Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina, Q)

ATP Cincinnati: Jerzy Janowicz sprawcą niespodzianki

Kto będzie rywalem Jerzego Janowicza w II rundzie turnieju ATP w Cincinnati?