Challenger Meerbusch: Bolesna porażka Grzegorza Panfila

Najwyżej notowany leworęczny polski tenisista przegrał już w I rundzie turnieju ATP Challenger w Meerbusch, zdobywając tylko jednego gema.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Grzegorz Panfil zrezygnował z występu w turnieju rangi ITF w Bydgoszczy i wyjechał do Niemiec, gdzie bezpośrednio zakwalifikował się do challengera w Meerbusch. Tenisista Górnika Bytom w ubiegłym tygodniu sięgnął po triumf w imprezie w Koszalinie, jego partnerem był Marcin Gawron.
Yannik Reuter okazał się być pierwszym rywalem Polaka. Belg musiał przebijać się przez eliminacje, przeszedł je pomyślnie. Panfil nie był jednak w stanie przeciwstawić się rywalowi, który wcześniej miał okazję zapoznać się z kortami w niemieckim Meerbusch.

Polski tenisista stracił podanie już w gemie otwarcia, po chwili miał szansę na odrobienie strat, ale nie udało mu się wykorzystać okazji. Reuter dominował na korcie i ostatecznie przegrał tylko jednego gema. W całym spotkaniu zdobył 55 punktów, zaś reprezentant Polski - 28.

W grze podwójnej Biało-Czerwoni nie zdecydowali się na start.

Maserati Challenger, Meerbusch (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro
wtorek, 18 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Yannik Reuter (Belgia, Q) - Grzegorz Panfil (Polska) 6:1, 6:0

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×