Kacper Żuk i Iga Świątek zwycięzcami Tenisowego Memoriału im. Marii i Lecha Kaczyńskich

W dniach 21-25 sierpnia na kortach warszawskiej Legii przy ulicy Myśliwieckiej odbył się Tenisowy Memoriał im. Marii i Lecha Kaczyńskich.

Marcin Motyka
Zawody odbywały się w kategorii do lat 16 wśród chłopców i dziewcząt w grze pojedynczej oraz podwójnej.
W grze pojedynczej chłopców zwyciężył Kacper Żuk. Reprezentant Legii, który w turnieju był rozstawiony z numerem pierwszym, w drodze po tytuł stracił zaledwie sześć gemów w czterech meczach. W finale Żuk wygrał 6:0, 6:2 z oznaczonym "dwójką" Tomaszem Dudkiem z KTTF Falenica Warszawa.

Żuk i Dudek wspólnie wzięli udział w grze podwójnej, w której triumfowali. W meczu o tytuł najwyżej rozstawieni tenisiści z Warszawy pokonali 6:3, 4:6, 10-4 turniejowe "dwójki", Konrada Fryze i Marcina Skowrońskiego.

W singlu dziewcząt tytułu zdobyła tegoroczna mistrzyni Europy do lat 14, Iga Świątek. Zawodniczka warszawskiej Mery w drodze po trofeum okazała się lepsza od dwóch najwyżej rozstawionych tenisistek. W półfinale wygrała 6:4, 6:7(3), 6:2 z oznaczoną "jedynką, Anną Hertel, a w finale 4:6, 6:0, 6:3 z "dwójką", Marceliną Podlińską.

Hertel niepowodzenie w grze pojedynczej odbiła sobie w deblu. Tenisistka Legii i partnerująca jej Weronika Falkowska były najwyżej rozstawione i pewne sięgnęły po triumf. W finale po super tie breaku pokonały parę oznaczoną numerem drugim, Julia Oczachowska / Adrianna Sosnowska.

Mistrzowie memoriału otrzymali nagrody - puchar, dyplom oraz stypendium. Zwycięzcy turniejów singla przez najbliższy rok będą otrzymywać comiesięcznie 1500zł, natomiast finaliści - 500zł.

Wyniki finałów Tenisowego Memoriału im. Marii i Lecha Kaczyńskich

gra pojedyncza chłopców:

Kacper Żuk (KT Legia Warszawa, 1) - Tomasz Dudek (KTTF Falenica Warszawa, 2) 6:0, 6:2

gra pojedyncza dziewcząt:

Iga Świątek (WKT Mera Warszawa) - Marcelina Podlińska (Tennis Club Piekary Śląskie Sp. z o.o., 2) 4:6, 6:0, 6:3

gra podwójna chłopców:

Kacper Żuk (KT Legia Warszawa, 1) / Tomasz Dudek (KTTF Falenica Warszawa, 2) - Konrad Fryze (RKT Return Radom, 2) / Marcin Skowroński (RKT Return Radom, 2) 6:3, 4:6, 10-4

gra podwójna dziewcząt:

Weronika Falkowski (WTS DeSki Warszawa, 1) / Anna Hertel (KT Legia Warszawa, 1) - Julia Oczachowska (ITT Goplania Inowrocław, 2) / Adrianna Sosnowska (WINNERS ST J.Wolniak Łódź, 2) 6:3, 3:6, 10-8