US Open: Katarzyna Piter lepsza na finiszu. Polka zagra w II rundzie eliminacji

Katarzyna Piter pokonała Lin Zhu w trzech setach i awansowała do II rundy eliminacji US Open. Aby zapewnić sobie udział w turnieju głównym, trzeba wygrać trzy spotkania.

Karolina Konstańczak
Katarzyna Piter, która zajmuje 205. miejsce w kobiecym zestawieniu, w obecnym sezonie tylko jeden raz próbowała swoich sił w eliminacjach do wielkoszlemowej imprezy. W III rundzie kwalifikacji Australian Open zatrzymała ją Anna Tatiszwili. Po odpuszczeniu Rolanda Garrosa i Wimbledonu poznanianka postanowiła wystartować w US Open.
W meczu otwarcia na nowojorskich kortach Polka spotkała się z Lin Zhu, 125. tenisistką świata. Chinka w obecnym sezonie wielokrotnie meldowała się w II rundach imprez WTA.Piter znakomicie rozpoczęła wtorkowe starcie i błyskawicznie odskoczyła na 5:1 z przewagą aż podwójnego przełamania. Polka miała małe kłopoty w końcówce, bowiem pozwoliła rywalce odrobić część strat, ale finalnie triumfowała 6:3, wykorzystując czwartą piłkę setową. W drugiej partii to Zhu rozdawała karty na korcie, obejmując prowadzenie najpierw 4:1, a nieco później 5:2. Azjatka doprowadziła do wyrównania w meczu po nieco ponad godzinie rywalizacji, przełamując naszą reprezentantkę po raz drugi.

W trzeciej odsłonie znów dominowała Piter. Tenisistka urodzona w Poznaniu objęła prowadzenie 4:1 z przewagą dwóch przełamań i nawet chwilowy zryw rywalki, która odrobiła stratę jednego podania, nie przeszkodził jej w prowadzeniu własnej gry. Po godzinie i 49 minutach Polka wygrała 6:3, 2:6, 6:3 i zapewniła sobie miejsce w II rundzie eliminacji US Open.

Kolejną rywalką Piter będzie Kateryna Kozłowa, 21-latka, która jest obecnie notowana na 208. pozycji. Obie tenisistki nigdy wcześniej nie rywalizowały ze sobą w profesjonalnych rozgrywkach. Ukrainka dopiero niedawno powróciła na korty po półrocznej przerwie, bowiem została ukarana za stosowanie nielegalnych substancji.