US Open: Zmarnowany meczbol, porażka pary Magda Linette i Alize Cornet

Magda Linette i Alize Cornet po zaciętym, trzysetowym boju musiały uznać wyższość pary Lara Arruabarrena i Andreja Klepac w I rundzie gry podwójnej wielkoszlemowego US Open 2015.

Rafał Smoliński

Debiutująca w międzynarodowych mistrzostwach USA para Magda Linette i Alize Cornet spędziła w czwartek na korcie aż 149 minut i choć była o krok od zwycięstwa, to do dalszej fazy awansowały Lara Arruabarrena i Andreja Klepac. W premierowej odsłonie 23-letnia poznanianka i jej partnerka wygrały od stanu 0:2 pięć gemów z rzędu, by zwyciężyć 6:4.

O drugiej partii nie można napisać niczego dobrego, ponieważ oznaczone "15" Hiszpanka i Słowenka straciły zaledwie osiem punktów. Trzy przełamania szybko powędrowały zatem na ich konto i cały set zakończył się wynikiem 6:0.

Linette i Cornet nie załamały się i po dwóch breakach prowadziły na początku decydującej odsłony już 4:0. Rywalki rozpoczęły pogoń. Wygrały trzy gemy z rzędu, ale przy 5:4 to polsko-francuska para miała przy własnym serwisie meczbola. Punkt padł jednak łupem Arruabarreny i Klepač, które wyrównały stan seta, a następnie rozstrzygnęły na swoją korzyść cały pojedynek wynikiem 4:6, 6:0, 7:6(5).

Dla Linette i Cornet był to drugi wspólny występ w Wielkim Szlemie. Na przełomie maja i czerwca obecnego sezonu panie osiągnęły II rundę Rolanda Garrosa, w którym wystąpiły dzięki dzikiej karcie.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy (Decoturf), pula nagród w deblu kobiet 2,463 mln dolarów
czwartek, 3 września

I runda gry podwójnej
:

Lara Arruabarrena (Hiszpania, 15) / Andreja Klepač (Słowenia, 15) - Magda Linette (Polska) / Alizé Cornet (Francja) 4:6, 6:0, 7:6(5)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)