ITF Ślęza: Pierwsze mistrzostwo Huberta Hurkacza na zawodowych kortach

Hubert Hurkacz sięgnął w sobotę po pierwsze zawodowe trofeum. 18-letni wrocławianin wygrał turniej ITF rozgrywany na kortach twardych w Ślęzie.

Rafał Smoliński

Sobotni pojedynek Huberta Hurkacza (ATP 1079) z Robinem Stankiem (ATP 729) miał podobny przebieg w obu setach. Najpierw rozstawiony z numerem piątym Czech wychodził na prowadzenie z przełamaniem, po czym Polak odrabiał stratę i wieńczył poszczególne partie.

Drobne problemy miał z tym wrocławianin tylko w drugiej odsłonie, w której nie wykorzystał meczbola w 10. gemie, a następnie był bliski utraty serwisu. Hurkacz utrzymał jednak podanie, by w tie breaku błyskawicznie wywalczyć bezpieczną przewagę.

Polski tenisista triumfował ostatecznie w finale trzeciej edycji Tauron Cup 6:4, 7:6(4). Hurkacz wygrał w sumie w Ślęzie sześć meczów bez straty seta, bowiem wcześniej udanie przeszedł przez eliminacje. 18-latek otrzyma za to 18 punktów do rankingu ATP, zaś jego finałowy przeciwnik 10.