WTA Seul: Problemy Anny Schmiedlovej i Alison van Uytvanck. Wielki powrót Mariany Dugue

Anna Schmiedlova i Alison van Uytvanck potrzebowały trzech setów, aby awansować do II rundy w Seulu. Ze stanu 3:6, 1:3 wróciła natomiast Mariana Dugue.

Karolina Konstańczak

W poniedziałek na kortach w Seulu rozegrano część spotkań I rundy. Kiki Bertens, 94. na świecie Holenderka, wygrała pierwszego seta 6:3 w starciu z Marianą Duque, natomiast w drugim prowadziła najpierw 3:1, a nieco później 4:3 z przewagą przełamania. 23-latka nie wykorzystała jednak przewagi i przegrała finalnie 6:3, 6:7(5), 2:6. Rywalką reprezentantki Kolumbii w II rundzie koreańskiej imprezy będzie Mona Barthel, która pokonała w dwóch setach posiadaczkę dzikiej karty Su Jeong Jang.

Już w meczu otwarcia imprezy problemy na swojej drodze napotkała rozstawiona z numerem drugim Anna Schmiedlova. Słowaczka przegrała pierwszego seta 3:6 z siostrą bliźniaczką Karolíny Plíškovej. Triumfatorka turnieju w Katowicach w dwóch kolejnych partiach zdobyła jednak cenne przełamanie i skruszyła opór leworęcznej i bardzo agresywnie uderzającej Kristýny Plíškovej. Po dwóch godzinach i ośmiu minutach zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:4, a jej kolejną rywalką będzie lepsza z pary Jarosława Szwiedowa / Christina McHale.

Zdecydowanie najbardziej emocjonujący okazał się mecz pomiędzy Alison van Uytvanck a Andreeą Mitu. Pierwszą partię pewnie wygrała Rumunka, natomiast drugą ćwierćfinalistka tegorocznego Rolanda Garrosa. Prawdziwe emocje rozpoczęły się w decydującej odsłonie. W dziesięciu gemach returnujące nie miały nic do powiedzenia, ale w jedenastym to Mitu uzyskała cenne przełamanie. Gdy przyszło jej podawać na mecz, nie wytrzymała presji wyniku i o losach całego spotkania zadecydował tie break. W nim, jak i w całym pojedynku zwyciężyła van Uytvanck. Jej kolejną rywalką będzie albo Katerina Siniakova, albo Irina Falconi.

Bez większych kłopotów do dalszej fazy imprezy awansowały Julia Görges i Magdalena Rybarikova. Niemka pewnie wygrała z Larą Arruabarreną, a Słowaczka skorzystała na kreczu Klary Koukalovej przy stanie 6:1, 2:1 na swoją korzyść.