WTA Kanton: Koniec pięknego snu Denisy Allertovej, 14. tytuł Jeleny Janković

Jelena Janković przerwała piękny sen Denisy Allertovej w turnieju WTA w Kantonie. W sobotnim finale Serbka łatwo pokonała Czeszkę i sięgnęła po 14. singlowy tytuł w karierze.

Kacper Kowalczyk

O ile przed startem turnieju Guangzhou Women's Open możliwość, że Jelena Janković zagra w finale była dość spora, o tyle obecności w meczu o tytuł Denisy Allertovej nikt się nie spodziewał. 22-letnia prażanka w drodze do największego sukcesu w karierze pokonała między innymi wiceliderkę rankingu WTA Simonę Halep i rozstawioną z "trójką" Sarę Errani. W żadnym z czterech zwycięskich pojedynków w turnieju Czeszka nie straciła nawet seta.

W meczu finałowym Allertová nie miała szans z 35-krotną finalistką turniejów WTA. Od stanu 1:2 w I secie nie oddała swojej przeciwniczce nawet gema. Czeszka miała okazję by nawiązać choć trochę walki w drugiej partii, jednak nie wykorzystała żadnego z trzech breakpointów, a Serbka dalej kroczyła po zwycięstwo. To 14. tytuł w karierze Janković, drugi zdobyty w Azji. Pierwszy miał miejsce w 2008 roku w Pekinie.

Zaledwie 16 gemów w drodze po triumf w Kantonie straciły Martina Hingis i Sania Mirza. W finale w niecałą godzinę uporały się z chińskimi nastolatkami Shilin Xu i Xiaodi You. To szóste turniejowe zwycięstwo Szwajcarki i Hinduski w tym sezonie.

finał gry podwójnej:

Martina Hingis (Szwajcaria, 1) / Sania Mirza (Indie, 1) - Shilin Xu (Chiny) / Xiaodi You (Chiny) 6:3, 6:1