WTA Taszkent: Obroniony meczbol i deblowy półfinał Katarzyny Piter

Katarzyna Piter i Anna-Lena Friedsam po emocjonującym pojedynku awansowały do półfinału gry podwójnej zawodów WTA International na kortach twardych w Taszkencie.

Rafał Smoliński

Środowy pojedynek z Aleksandrą Krunić i Petrą Martić polsko-niemiecka para mogła rozstrzygnąć wcześniej, ale nie wykorzystała prowadzenia 4:1 w drugiej partii i przegrała pięć gemów z rzędu. Pierwszego seta Katarzyna Piter i Anna-Lena Friedsam wygrały pewnie 6:4, uzyskując decydujące przełamanie w 10. gemie.

Kwestię awansu do półfinału turnieju Tashkent Open rozstrzygnął zatem mistrzowski tie break, w którym tenisistka z Poznania i jej partnerka jako pierwsze uzyskały dwupunktową przewagę. Rywalki wygrały jednak trzy piłki z rzędu i przy stanie 9-8 miały meczbola.

Piter i Friedsam doprowadziły do remisu, a po zmianie stron wykorzystały swoją szansę. Po 86 minutach polsko-niemiecka para zwyciężyła 6:4, 4:6, 11-9 i w czwartkowym półfinale turnieju w Taszkencie spotka się z rozstawionymi z drugim numerem Rosjankami Margaritą Gasparian i Aleksandrą Panową.

Dla 24-letniej Piter to drugi deblowy półfinał w tegorocznym głównym cyklu. W lipcu Polka dotarła do tej fazy imprezy rangi WTA International na kortach ziemnych w austriackim Bad Gastein, gdzie partnerowała jej Ukrainka Maryna Zaniewska.

Tashkent Open, Taszkent (Uzbekistan)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 30 września

ćwierćfinał gry podwójnej
:

Katarzyna Piter (Polska) / Anna-Lena Friedsam (Niemcy) - Aleksandra Krunić (Serbia) / Petra Martić (Chorwacja) 6:4, 4:6, 11-9

Czy Katarzyna Piter i Anna-Lena Friedsam awansują do finału debla turnieju w Taszkencie?