WTA Taszkent: Bojana Jovanovski zatrzymała Annikę Beck, Vekić obroniła piłki meczowe

Niemka Annika Beck przegrała w trzech setach z Serbką Bojaną Jovanovski w ćwierćfinale turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Taszkencie.

Annika Beck (WTA 46) miała serię siedmiu z rzędu wygranych meczów. Niemka zdobyła tytuł w Quebec City, a w Taszkencie bez problemów przeszła przez dwie rundy. W ćwierćfinale prowadziła 6:2, 5:3 z Bojaną Jovanovski (WTA 106), by przegrać 6:2, 5:7, 3:6. W 10. gemie II seta Serbka obroniła piłkę meczową, a o wyniku III partii zadecydowało jedyne przełamanie, jakie uzyskała na 5:3. Obie tenisistki miały po 11 break pointów i wykorzystały po cztery. Beck zdobyła więcej punktów od rywalki (106-98), ale zeszła z kortu pokonana.

Jovanovski to mistrzyni turnieju w Taszkencie z 2013 oraz finalistka z 2014 roku. O trzeci finał w imprezie Serbka zagra z Nao Hibino (WTA 117), która pokonała 6:3, 6:3 Katerynę Kozłową (WTA 203). W ciągu 80 minut Japonka zdobyła 25 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Będzie to jej pierwszy półfinał w głównym cyklu (wcześniej nigdy nie grała w ćwierćfinale).

Donna Vekić (WTA 137) wygrała 3:6, 6:3, 7:5 z Anną-Leną Friedsam (WTA 109). Chorwatka obroniła trzy piłki meczowe przy 4:5, 0-40 w III secie. Mieszkająca w Monte Carlo 19-latka popełniła 16 podwójnych błędów, ale też wykorzystała sześć z 11 break pointów. Awansowała do pierwszego półfinału w sezonie. Dla Friedsam był to drugi ćwierćfinał w głównym cyklu. W 2014 roku doszła do półfinału w Linzu.

Vekić powalczy o drugi finał w Taszkencie. W 2012 roku przegrała z Iriną-Camelią Begu. Chorwatka ma na swoim koncie jeden tytuł w głównym cyklu (Kuala Lumpur 2014). Poza tym w finale wystąpiła jeszcze w Birmingham w 2013 roku. W piątek jej rywalką będzie Jewgienija Rodina (WTA 93), która wygrała 6:3, 5:7, 6:0 z Johanną Larsson (WTA 61). Obie tenisistki miały po 18 break pointów - Rosjanka wykorzystała siedem, a Szwedka cztery. Dla 26-latki z Moskwy to siódmy start w Taszkencie i po raz drugi awansowała do półfinału (2012). W ćwierćfinale wystąpiła tutaj również w 2005 roku i był to jej debiut w głównym cyklu.