Cykl ITF: Hubert Hurkacz kontynuuje zwycięską passę, Paulina Czarnik zatrzymana w ćwierćfinale

Hubert Hurkacz wygrał w piątek dziewiąty z rzędu mecz w zawodach rangi ITF. W egipskim Szarm el-Szejk na ćwierćfinale zakończyła zmagania Paulina Czarnik.

Rafał Smoliński

18-letni Hubert Hurkacz zmierzył się w piątek z Hiszpanem Jorge Hernando-Ruano i po zaledwie 62 minutach awansował do półfinału. Wrocławianin posłał pięć asów, wykorzystał pięć z siedmiu wypracowanych break pointów, a sam stracił serwis tylko raz.

Polski tenisista zwyciężył 6:2, 6:2 i w sobotnim pojedynku o finał turnieju w Oliveira de Azemeis zmierzy się z rozstawionym z "czwórką" Ricardo Rodriguezem. Reprezentant Wenezueli męczył się w piątek przez trzy sety z portugalskim kwalifikantem Francisco Cabralem. Hurkacz wywalczył już w tym tygodniu osiem punktów do rankingu ATP.

Z dorobkiem dwóch punktów do klasyfikacji WTA zakończyła w piątek zmagania Paulina Czarnik. 21-letnia Polka zmierzyła się w ćwierćfinale zawodów w Szarm el-Szejk z Helene Scholsen i przegrała ostatecznie 2:6, 4:6. Rozstawiona z numerem czwartym Belgijka w każdym secie szybko uzyskiwała bezpieczne prowadzenie i po 77 minutach pewnie awansowała do półfinału egipskiej imprezy.