ATP Tokio: Donald Young pozbawił złudzeń Michała Przysiężnego

Michał Przysiężny nie zagra po raz trzeci z rzędu w głównej drabince turnieju ATP World Tour 500 na kortach twardych w Tokio.

Rafał Smoliński

W sobotnim meczu I rundy eliminacji japońskich zawodów Michał Przysiężny zmierzył się z najwyżej rozstawionym Donaldem Youngiem i po 80 minutach przegrał 1:6, 6:7(1). W premierowej odsłonie głogowianin omal nie poległ do zera, ale zdołał utrzymać serwis w piątym gemie.

31-letni Polak podjął walkę w drugim secie, w którym miał trzy okazje na przełamanie. Klasyfikowany na 50. miejscu w rankingu ATP Amerykanin nie dał sobie jednak odebrać serwisu, a w tie breaku pewnie triumfował do 1.

To nie był dobry mecz w wykonaniu naszego reprezentanta. Przysiężny popełnił aż osiem podwójnych błędów, a na returnie wygrał zaledwie 29 proc. wszystkich punktów. Young zapisał na swoje konto 80 ze 140 rozegranych piłek.

Przysiężny, aktualnie 159. rakieta globu, nie powtórzy zatem wyniku z zeszłego roku, kiedy pokonał najpierw w singlu klasyfikowanego na 12. miejscu w świecie Jo-Wilfrieda Tsongę, a następnie wspólnie z Pierre'em-Huguesem Herbertem sięgnął po tytuł w deblu.

Przed szansą na awans do głównej drabinki stanie za to w niedzielę leworęczny Young, którego przeciwnikiem będzie Japończyk Hiroki Moriya, sobotni pogromca oznaczonego numerem ósmym innego reprezentanta gospodarzy, Yuichiego Sugity.

Rakuten Japan Open Tennis Championships, Tokio (Japonia)