WTA Pekin: Andżelika Kerber nie dała szans Karolinie Woźniackiej, porażka Carli Suarez

Andżelika Kerber pokonała w dwóch setach Karolinę Woźniacką i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie.

Andżelika Kerber (WTA 10), która miała wolny los, oddała po pięć gemów dwóm rywalkom i jest już w ćwierćfinale pekińskiej imprezy. W III rundzie prowadziła 6:2, 5:0, a ostatecznie pokonała 6:2, 6:3 Karolinę Woźniacką (WTA 11). W I secie Dunka od 0:3 zdobyła dwa gemy, ale przegrała trzy kolejne. Przy 5:2 Niemka obroniła sześć break pointów, a następnie wykorzystała pierwszą piłkę setową. W II partii od 5:0 straciła trzy gemy, przy 5:2 marnując dwa meczbole. Woźniacką dzielił jeden punkt od poprawienia wyniku na 4:5, ale oddała podanie i pożegnała się z turniejem oraz z marzeniami o grze Mistrzostwach WTA w Singapurze.

W finale w Stuttgarcie wygrała Kerber, a w ćwierćfinale w Tokio lepsza była Woźniacka. Były to trzysetowe batalie. Tym razem Niemka odniosła gładkie zwycięstwo i podwyższyła na 7-5 bilans wszystkich meczów z Dunką. Urodzona w Bremie 27-latka pozostaje w grze o piąty tytuł w sezonie (Charleston, Stuttgart, Birmingham i Stanford). W piątek w ćwierćfinale zmierzy się z Agnieszką Radwańską, z którą do tej pory spotkała się 10 razy (bilans 5-5). Jedyna ich tegoroczna konfrontacja miała miejsce w ćwierćfinale w Stanfordzie. Kerber zwyciężyła po fantastycznym trzysetowym spektaklu.

Carla Suarez (WTA 12) przegrała 4:6, 6:4, 5:7 z Timeą Bacsinszky (WTA 17). To był mecz obustronnych pościgów. Hiszpanka przegrywała 4:6, 1:4, by zdobyć osiem gemów z rzędu, a następnie strać cztery kolejne. W III secie z 2:4 wyrównała na 4:4, ale od 5:5 wywalczyła tylko dwa punkty. Szanse Suárez na grę w Singapurze zmalały, za to w walce o Mistrzostwa WTA pozostaje Bacsinszky, półfinalistka Rolanda Garrosa i ćwierćfinalistka Wimbledonu. W trwającym dwie godziny i 21 minut spotkaniu Szwajcarka przełamała rywalkę sześć razy i zdobyła w sumie o osiem punktów więcej (99-91).

Bacsinszky osiągnęła pierwszy ćwierćfinał od czasu Wimbledonu. W piątek zmierzy się z Sarą Errani, którą w tym sezonie pokonała 6:0, 4:6, 7:6(3) w półfinale turnieju w Monterrey.