ATP Szanghaj: Jack Sock za mocny dla Łukasza Kubota

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Łukasz Kubot nie poradził sobie ze znacznie wyżej notowanym od siebie Jackiem Sockiem. Polak przegrał w dwóch setach i już na I rundzie zakończył swoją przygodę z singlowymi zmaganiami w Szanghaju.

W tym artykule dowiesz się o:

Łukasz Kubot po czterech miesiącach wrócił do rywalizacji w grze pojedynczej. Polak przeszedł pomyślnie kwalifikacje w Szanghaju, a jego nazwisko w drabince głównej wpisano obok Jacka Socka, 33. tenisisty świata. Amerykanin udanie łączy singla z deblem - w obecnym sezonie wygrał turniej w Houston, pokonując w finale Sama Querreya, natomiast w parze z Vaskiem Pospisilem zaprezentował się w trzech finałach i odebrał dwa puchary.

W pierwszym secie obaj pilnowali swoich podań tylko do stanu 2:2, bowiem w piątym gemie nasz reprezentant został przełamany. Kubot mógł odrobić stratę serwisu w ostatnim możliwym momencie, gdy przy stanie 5:4 Amerykanin stał na linii końcowej z piłką w ręku i próbował zamknąć seta. Polak nie wykorzystał jednak jedynego break pointa w meczu i przegrał 4:6.

Druga odsłona rozpoczęła się fatalnie dla Kubota, który przegrywał 0:2 i musiał się bronić przed podwójnym przełamaniem. Naszemu reprezentantowi udało się uciec spod przysłowiowej "kosy" w trzecim gemie, ale w piątym nie dał rady i na tablicy wyników pojawił się rezultat 4:1 na korzyść Socka. Pewny swego Amerykanin triumfował 6:4, 6:2 po godzinie i 17 minutach. Rywalem 23-latka w II rundzie w Szanghaju będzie rozstawiony z numerem piątym Tomas Berdych.

Kubot wystartuje również w grze deblowej, a jego partnerem będzie Rohan Bopanna. Polak i reprezentant Indii zostali rozstawieni z numerem ósmym, dzięki czemu otrzymali wolny los.

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj (Chiny) ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 4,783 mln dolarów wtorek, 13 października I runda gry pojedynczej:

Jack Sock (USA) - Łukasz Kubot (Polska, Q) 6:4, 6:2