Mistrzostwa WTA: Imponujące otwarcie Simony Halep, mistrzyni US Open rozgromiona

Simona Halep straciła zaledwie trzy gemy w pierwszym meczu Grupy Czerwonej rozgrywanych w Singapurze Mistrzostw WTA. W niedzielę Rumunka rozgromiła debiutującą w turnieju Włoszkę Flavię Pennettę 6:0, 6:3.

Rafał Smoliński
PAP

Najwyżej rozstawiona w singapurskim Masters Simona Halep bardzo chciała wymazać z pamięci bolesną porażkę, której doznała z rąk Flavii Pennetty w półfinale US Open 2015. Włoszka oddała wówczas Rumunce cztery gemy, dlatego trzeba przyznać, że niedzielny rewanż udał jej się znakomicie. Dało się zauważyć, że tenisistka z Konstancy wraca powoli na właściwe tory, natomiast jej rywalka była momentami myślami poza Singapore Indoor Stadium.

Tak przynajmniej było w pierwszym secie, w którym Halep zdemolowała pasywną Włoszkę. Przy własnym podaniu 24-letnia Rumunka straciła zaledwie trzy piłki i ani razu nie musiała bronić się przed stratą serwisu. Tenisistka z Brindisi nie radziła sobie w wymianach, podejmowała złe decyzje i nic dziwnego, że kolejne punkty szybko trafiały na konto jej przeciwniczki. Pennetta skończyła wówczas zaledwie trzy piłki i miała 11 pomyłek. Do tego trzykrotnie dała się przełamać i przegrała całego seta 0:6.
W drugiej partii pojawiła się nadzieja dla 33-letniej mistrzyni US Open 2015, lecz nie wykorzystała ona dwóch break pointów w gemie otwarcia. W grze Włoszki nastąpiła poprawa, wreszcie uwierzyła ona, że jest w stanie rywalizować z Halep i powalczyć o korzystny wynik. Oznaczona "jedynką" Rumunka przetrwała moment lepszej gry ze strony Pennetty i cierpliwie wyczekiwała swoich szans. Takie nadarzyły się w ósmym gemie i po wykorzystaniu czwartego break pointa zawodniczka z Konstancy wyszła na prowadzenie. Pojedynek zakończyła po zaledwie 70 minutach, kiedy rywalka wyrzuciła piłkę w aut przy drugim meczbolu.
Statystyki meczu Simony Halep z Flavią Pennettą Statystyki meczu Simony Halep z Flavią Pennettą
Halep rozgromiła Pennettę 6:0, 6:3 i zrobiła bardzo ważny krok w kierunku awansu do półfinału Mistrzostw WTA. W zeszłym roku Rumunka wystąpiła w finale, ale tytułu pozbawiła ją Serena Williams. Halep może być zadowolona z niedzielnego występu, wszak posłała 13 winnerów i miała 14 błędów własnych. Tenisistka z Konstancy dobrze prowadziła wymiany, potrafiła zaskoczyć Włoszkę uderzeniami z forhendu po krosie, jak i po linii. Pennetta skończyła 11 piłek, ale do tego dołożyła aż 27 pomyłek. Reprezentantka Italii przegrała drugi mecz z Halep w obecnym sezonie (wcześniej doznała porażki w Miami), lecz w bezpośredniej rywalizacji prowadzi jeszcze 4-2.

Obok Rumunki i Włoszki znalazły się jeszcze w Grupie Czerwonej Agnieszka Radwańska i Maria Szarapowa, które zmierzą się ze sobą w niedzielnej sesji wieczornej.