WTA Challenger Limoges: Katarzyna Piter i Anna-Lena Friedsam poza turniejem

Katarzyna Piter i Anna-Lena Friedsam pożegnały się z halowym turniejem WTA Challenger we francuskim Limoges w ćwierćfinale.

Kacper Kowalczyk

W drabince gry podwójnej rozpisanej na osiem par, Katarzyna Piter i Anna-Lena Friedsam zostały rozstawione z numerem czwartym. Ich przeciwniczkami w pierwszym meczu były Karolina Stuchla i Lenka Kuncikova, które w ubiegłym tygodniu triumfowały w zawodach ITF o puli nagród 50 tys. dolarów w Nantes.

Wyrównana walka na korcie centralnym w Limoges toczyła się tylko w pierwszej partii, zakończonej wyraźnym zwycięstwem Czeszek w tie-breaku. W drugim secie Stuchlá i Kunciková szybko przełamały przeciwniczki i po 70 minutach walki zakończyły mecz na swoją korzyść.

O awans do finału czeski duet zagra z najwyżej rozstawionymi Margaritą Gasparian i Oksaną Kałasznikową lub Mathilde Johansson i Alize Lim, które znalazły się w drabince dzięki dzikiej karcie od organizatorów.

Engie Open de Limoges, Limoges (Francja)
WTA 125K series, kort twardy w hali, pula nagród 125 tys. dolarów
środa, 11 listopada

ćwierćfinał gry podwójnej:

Karolina Stuchlá (Czechy) / Lenka Kunciková (Czechy) - Katarzyna Piter (Polska, 4) / Anna-Lena Friedsam (Niemcy, 4) 7:6(0), 6:2