Australian Open juniorów: Zaniewska w drugiej rundzie singla i debla

Sandra Zaniewska, jedyna Polka w turnieju juniorskim Australian Open awansowała do drugiej rundy zarówno gry pojedynczej jak i podwójnej. W singlu po zwycięstwie z Ukrainką Nadią Kiczenok 17-letnia zawodniczka Chorzowskiego Towarzystwa Tenisowego wspólnie z Serbką Alexandrą Kunić uzyskały promocję również w grze podwójnej.

Krzysztof Straszak

Katowiczanka zaserwowała ukraińskiej rywalce trzy asy, popełniła sześć błędów serwisowych wygrywając 78% punktów z pierwszego podania. Zwyciężyła ostatecznie 7-5 6-3.

W drugiej rundzie Sandra zmierzy się z Olivią Rogowską, która otrzymała "dziką kartę" do turnieju seniorskiego a tam potrafiła ugrać seta z Alioną Bondiarenko. Rogowska, rocznik 1991, grała również, w parze z inną Australijką polskiego pochodzenia, Monique Adamczak w deblu gdzie uległy Edinie Gallovits i Arantxy Parra Santonia.

Po kilku godzinach przerwy Zaniewska grała w poniedziałek mecz deblowy. Przeciw reprezentantce Kazachstanu Żarinie Dijas i Chorwatce Silvii Njirić po pierwszym secie 6-7(3) i drugim 6-4 rozstrzygnięcie padło w super tie-breaku wygranym 10-6. W drugiej rundzie Zaniewska i Kunić zmierzą się z rozstawioną z nr. 3 parą Ana Bogdan (Rumunia) / Alexandra Cercone (USA).