International Premier Tennis League: Kolejna pewna wygrana Agnieszki Radwańskiej i jej drużyny

24-5 wynosi bilans gemów Agnieszki Radwańskiej w drugiej edycji International Premier Tennis League. W poniedziałek Polka pewnie pokonała Mirjanę Lucić-Baroni, a jej zespół Micromax Indian Aces zrobił kolejny krok w kierunku obrony tytułu.

Rafał Smoliński
PAP

W poniedziałek rywalizacja przeniosła się do Dubaju, gdzie gospodarzami są Roger Federer i jego Obi UAE Royals. W pierwszym meczu dnia zmierzyli się Micromax Indian Aces i Legendari Japan Warriors. Drużyna z Kobe wyszła na prowadzenie po tym, jak Pierre-Hugues Herbert i Kirsten Flipkens pokonali niespodziewanie Rohana Bopannę i Sanię Mirzę 6:4.

Wówczas na korcie pojawiła się Agnieszka Radwańska, która skrzyżowała rakiety z Mirjaną Lucić-Baroni. 26-letnia krakowianka rozpoczęła mecz od przełamania, ale doświadczona Chorwatka szybko odrobiła stratę. Od tego momentu na placu gry rządziła już tylko Polka, która nie myliła się w wymianach i zapisała na swoje konto pięć gemów z rzędu. Po zaledwie 19 minutach Radwańska triumfowała pewnie 6:1.

Za przykładem Polki poszedł kapitan hinduskiej drużyny, Fabrice Santoro, który rozgromił Thomasa Enqvista 6:0. Swoje zrobili również Rohan Bopanna i Ivan Dodig w deblu i Micromax Indian Aces byli pewni zwycięstwa już po czterech setach. Do ostatniej gry przystąpił debiutujący w drugiej edycji IPTL Bernard Tomic, lecz lepszy od Australijczyka okazał się Philipp Kohlschreiber.

Micromax Indian Aces wygrali siódmy mecz w lidze i są o krok od awansu do wielkiego finału, który 20 grudnia odbędzie się w Singapurze. W drugim meczu dnia Obi UAE Royals zmierzyli się z Philippine Mavericks i przegrali 24:26. W ekipie gospodarzy zawiódł Roger Federer, który w kluczowym momencie przegrał debla w parze z Marinem Ciliciem, a w singlu uległ Ivo Karloviciowi. Szwajcar nie wygrał żadnego seta w tegorocznej edycji IPTL. Jego drużynie nie pomogło wysokie zwycięstwo Kristiny Mladenović nad Ajlą Tomljanović.

INTERNATIONAL PREMIER TENNIS LEAGUE

Wyniki i tabela:

Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

poniedziałek, 14 grudnia

Micromax Indian Aces - Legendari Japan Warriors 25:18

Set 1.: Rohan Bopanna / Sania Mirza - Pierre-Hugues Herbert / Kirsten Flipkens 4:6
Set 2.: Agnieszka Radwańska - Mirjana Lučić-Baroni 6:1
Set 3.: Fabrice Santoro - Thomas Enqvist 6:0
Set 4.: Rohan Bopanna / Ivan Dodig - Philipp Kohlschreiber / Leander Paes 6:5
Set 5.: Bernard Tomic - Philipp Kohlschreiber 3:6

Obi UAE Royals - Philippine Mavericks 24:26

Set 1.: Goran Ivanišević - James Blake 5:6 Set 2.: Kristina Mladenović - Ajla Tomljanović 6:2 Set 3.: Marin Čilić / Kristina Mladenović - Édouard Roger-Vasselin / Jarmila Gajdošová 5:6 Set 4.: Marin Čilić / Roger Federer - Treat Huey / Édouard Roger-Vasselin 4:6 Set 5.: Roger Federer - Ivo Karlović 4:6

M Drużyna Mecze Zwycięstwa Porażki Gemy % gemów
1 Micromax Indian Aces 8 7 1 217-159 58
2 OUE Singapore Slammers 7 4 3 174-167 51
3 Obi UAE Royals 7 3 4 164-168 50
4 Philippine Mavericks 8 5 3 191-197 49
5 Legendari Japan Warriors 9 1 8 189-233 45

* Drużyna Obi UAE Royals rozegra o jeden mecz więcej od pozostałych ekip w drugiej edycji IPTL, dlatego postanowiła nie wliczać do klasyfikacji generalnej przegranego 18:29 spotkania z Philippine Mavericks z 6 grudnia (turniej w Manili). ** Do wielkiego finału, który rozegrany zostanie 20 grudnia w Singapurze, awansują dwie najlepsze drużyny.