WTA Brisbane: Zmarnowana szansa Alicji Rosolskiej i Gabrieli Dabrowski na półfinał

Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski odpadły w ćwierćfinale gry podwójnej turnieju WTA Premier w australijskim Brisbane.

Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski po raz pierwszy zagrały razem w październiku 2013 roku w Linzu. Osiągnęły wtedy finał, w którym przegrały z siostrami Pliskovymi. W ubiegłym sezonie w styczniu zaliczyły dwa wspólne występy. W Auckland odpadły w I rundzie, a w Australian Open udało się im wygrać dwa mecze, z Carą Black i Saisai Zheng oraz z rozstawionymi z numerem drugim Su-Wei Hsieh i Sania Mirzą.

Tym razem Polka i Kanadyjka rok rozpoczęły w Brisbane. W I rundzie wyeliminowały siostry Rodionowe, a ćwierćfinale przegrały 6:7(5), 0:6 z rozstawionymi z numerem czwartym Andreją Klepac i Ałłą Kudriawcewą. W I secie Rosolska i Dabrowski zmarnowały dwie piłki setowe przy 5:4 oraz jedną obroniły przy 5:6. Nie wykorzystały też prowadzenia 3-1 w tie breaku. Na otwarcie II partii przegrały dwa gemy przez decydujący punkt przy stanie 40-40, a w kolejnych trzech nie rozstrzygnęły na swoją korzyść nawet jednej akcji. Miały łącznie serię 16 z rzędu straconych punktów. Przy 0:5 i 0-40 odparły dwie piłki meczowe, ale trzecią Klepac i Kudriawcewa wykorzystały.

W trwającym 70 minut spotkaniu Rosolska i Dabrowski popełniły 11 podwójnych błędów i zdobyły tylko pięć z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystały dwa z siedmiu break pointów, a własne podanie oddały pięć razy.

Brisbane International, Brisbane (Australia)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 1 mln dolarów
środa, 6 stycznia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Andreja Klepac (Słowenia, 4) / Ałła Kudriawcewa (Rosja, 4) - Alicja Rosolska (Polska) / Gabriela Dabrowski (Kanada) 7:6(5), 6:0