ATP Ad-Dauha: Leonardo Mayer zaskoczył Novaka Djokovicia

Leonardo Mayer nie wykorzystał wielkiej szansy na wygranie seta z Novakiem Djokoviciem. W półfinale turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Ad-Dausze rywalem Serba będzie Tomas Berdych.

Rafał Smoliński

W pierwszym secie meczu Novaka Djokovicia z Leonardo Mayerem niespodzianki nie było. Lider rankingu ATP wykorzystał słabszy serwis Argentyńczyka i trzykrotnie przełamał jego podanie, zwyciężając w partii otwarcia 6:3.

Problemy Serba zaczęły się w drugiej odsłonie, na początku której numer jeden argentyńskiego tenisa postarał się o breaka. Djoković ruszył w pogoń za notowanym obecnie na 35. pozycji w świecie rywalem, ale przegrywał już 3:5.

Mayer nie wytrzymał presji w 10. gemie. Podający po seta 28-latek z Buenos Aires popełnił cztery niewymuszone błędy, a najlepszy obecnie tenisista świata nie zamierzał już przedłużać spotkania. Djoković wygrał cztery gemy z rzędu i cały mecz po 93 minutach 6:3, 7:5.

Fani tenisa będą w piątek świadkami 24. pojedynku Serba z Tomasem Berdychem. Stanie się tak, ponieważ oznaczony "trójką" Czech nie dał w czwartek szans starającemu się o premierowy półfinał w głównym cyklu Kyle'owi Edmundowi. Brytyjczyk przegrał po 81 minutach 3:6, 2:6, ale z pobytu w Katarze może być zadowolony, gdyż w poniedziałek poprawi najwyższą w karierze 99. pozycję.