Australian Open: Piotr Matuszewski pokonany w II rundzie singla

Piotr Matuszewski na II rundzie zakończył zmagania w turnieju singla juniorskiej edycji Australian Open 2016. Polski tenisista przegrał w poniedziałek z Egipcjaninem Youssefem Hossamem 1:6, 6:7(3).

Pojedynek Piotra Matuszewskiego z rozstawionym z "12" rywalem trwał 56 minut, z czego pierwszy set zaledwie 16 minut. Youssef Hossam dwukrotnie przełamał wówczas serwis pochodzącego z Kalisza zawodnika i zapisał na swoje konto 27 z 37 rozegranych punktów.

W drugiej partii gra się wyrównała, ale Matuszewski ciągle nie był w stanie zagrozić Egipcjaninowi przy jego podaniu. Hossam nie wykorzystał czterech break pointów i kwestię zwycięstwa rozstrzygnął tie break, w którym nasz reprezentant wygrał tylko trzy piłki.

17-letni Matuszewski nie opuszcza jeszcze Melbourne, ponieważ we wtorek powalczy wspólnie z Kacprem Żukiem o miejsce w ćwierćfinale debla. Kolejnych rywali Biało-Czerwoni poznali w poniedziałek, a zostali nimi oznaczeni szóstym numerem Francuzi Geoffrey Blancaneaux i Ugo Humbert.

Australian Open, Melbourne (Australia) Wielki Szlem, kort twardy poniedziałek, 25 stycznia