ATP Quito: Victor Estrella obronił trofeum. Thomaz Bellucci znów pokonany

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  / Na zdjęciu: Victor Estrella
East News / / Na zdjęciu: Victor Estrella

Victor Estrella po raz drugi z rzędu został triumfatorem turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w Quito. W niedzielnym finale reprezentant Dominikany pokonał w trzech setach Brazylijczyka Thomaza Bellucciego.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed rozpoczęciem drugiej edycji zawodów Ecuador Open Quito niewielu dawało Victorowi Estrelli realne szanse na obronę tytułu. 35-letni reprezentant Dominikany zaskoczył jednak wszystkich. Uniknął wpadki, która mogła pozbawić go miejsca w Top 100 rankingu ATP, by zameldować się w swoim drugim finale głównego cyklu.

W niedzielnym meczu o tytuł przeciwnikiem Estrelli był Thomaz Bellucci, którego Dominikanin pokonał w zeszłym roku w Quito na etapie półfinału. Leworęczny Brazylijczyk pragnął wziąć rewanż za tamto niepowodzenie i zdobyć piąte trofeum w zawodach rangi ATP World Tour.

To nie była zwykła przebijanka przez środek siatki, której finalnym efektem był błąd przeciwnika. Owszem, obaj panowie mylili się, ale było to wynikiem podejmowanego przez nich ryzyka. Estrella starał się nie dać rywalowi zbyt dużo wytchnienia. W swoim stylu mocno serwował, a jego forhend pozwolił mu wypracować na placu gry pewną przewagę.

Mimo groźnego forhendu Dominikanin przegrał partię otwarcia. O jej losach zadecydował dziewiąty gem, w którym obrońca tytułu wyrzucił trzy proste piłki daleko w aut. W drugim secie przełamań nie było, a w tie breaku przewagę uzyskał na początku Bellucci, jednak jego błąd przy siatce pozwolił Estrelli powrócić do gry. Potężny forhend po krosie dał doświadczonemu zawodnikowi dwa setbole. Po chwili sprawę zwieńczył świetny serwis.

Porażka w drugim secie całkowicie wyprowadziła z rytmu Brazylijczyka. Bellucci stracił serwis już w pierwszym gemie trzeciej odsłony i nie był w stanie powrócić do gry. W piątym gemie oddalił jeszcze niebezpieczeństwo ponownego przegrania podania, ale w siódmym gemie jego rywal dopiął swego. Po 122 minutach Estrella triumfował 4:6, 7:6(5), 6:2, dzięki czemu po raz drugi z rzędu zwyciężył w zawodach Ecuador Open Quito.

Ecuador Open Quito, Quito (Ekwador) ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 463,5 tys. dolarów niedziela, 7 lutego

finał gry pojedynczej:

Victor Estrella (Dominikana, 5) - Thomaz Bellucci (Brazylia, 3) 4:6, 7:6(5), 6:2