WTA Kaohsiung: Efektowna pogoń Venus Williams w pierwszym secie, gospodarze mają w półfinale swoją tenisistkę

Venus Williams wybroniła się ze stanu 2:5 w pierwszym secie i pokonała Anastazję Sewastową w dwóch partiach. W półfinale turnieju w Kaohsiung zaprezentuje się również Su-Wei Hsieh, faworytka gospodarzy.

Karolina Konstańczak

Venus Williams, jedyna tenisistka z top 60, która zdecydowała się na start w Kaohsiung, nie straciła ani jednego seta w drodze do półfinału. W piątek rozstawiona z numerem pierwszym Amerykanka pokonała Anastasiję Sevastovą 7:5, 6:2.

Reprezentantka USA nie rozpoczęła udanie pojedynku ze 103. na świecie rywalką i musiała odrabiać stratę z wyniku 2:5, czyli aż podwójnego przełamania. Williams jednak poradziła sobie z tym zadaniem i wygrała wszystkie pozostałe gemy, broniąc po drodze dwóch setboli dla Łotyszki. W drugiej partii turniejowa "jedynka" nie miała już kłopotów i cały czas utrzymywała korzystny wynik. W półfinale zmagań w Kaoshiung Amerykanka spotka się z Julią Putincewą.

Reprezentantka Kazachstanu, która ostatni raz zaprezentowała się w najlepszej "czwórce" turnieju WTA w lipcu ubiegłego roku, w piątek rozegrała tylko jednego seta. Przy stanie 6:3 jej rywalka Stefanie Vögele poddała spotkanie.

Su-Wei Hsieh, faworytka gospodarzy, ostatni raz grała w półfinale imprezy WTA w marcu 2015 roku. Reprezentantka Tajwanu nie miała większych kłopotów z pokonaniem Jelizawiety Kuliczkowej i po 54 minutach rywalizacji usłyszała magiczne słowa "gem, set i mecz". W pierwszym secie dużo młodsza Rosjanka nie miała ani jednej okazji na skończenie gema i tylko przy jednym ze swoich serwisów doprowadziła do równowagi. W drugiej partii walka była zdecydowanie bardziej wyrównana, jednak to cały czas Hsieh zdobywała najważniejsze punkty i finalnie triumfowała 6:0, 6:2.

Rywalką reprezentantki Tajwanu będzie Misaki Doi, która w piątek nie musiała wychodzić nawet na kort, bowiem Kurumi Nara poddała pojedynek jeszcze przed jego rozpoczęciem.

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 6) - Jelizaweta Kuliczkowa (Rosja) 6:0, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)