WTA Ad-Dauha: Timea Bacsinszky wygrała drugi mecz w sezonie, Swietłana Kuzniecowa zrewanżowała się Julii Görges

Timea Bacsinszky pokonała Bethanie Mattek-Sands i odniosła drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Do II rundy w stolicy Kataru awansowała również Swietłana Kuzniecowa, która zrewanżowała się Julii Görges.

Karolina Konstańczak
East News

Tuż przed rozpoczęciem zmagań w stolicy Kataru Timea Bacsinszky miała na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Szwajcarka odpadła w I rundach turniejów w Brisbane i Sydney oraz przegrała oba mecze w ramach Pucharu Federacji, a jedyne zwycięstwo odniosła na kortach Australian Open.

W poniedziałek 26-latka wygrała drugi pojedynek w obecnym sezonie i awansowała do II rundy w Ad-Dausze. Pierwszy set pojedynku z Bethanie Mattek-Sands nie okazał się jednak wymarzonym początkiem, bowiem Bacsinszky zmarnowała mnóstwo okazji. Najpierw Szwajcarka prowadziła 3:1, nieco później 5:4 i 6:5 z przewagą przełamania, a po drodze miała dwa setbole. Finalnie jednak przegrała partię po tie breaku. 11. rozstawiona nie zamierzała znów wyjechać z kolejnego miasta z pustymi rękoma i zapisała na swoim koncie dwie kolejne odsłony, triumfując 6:7(6), 6:1, 6:3, po dwóch godzinach i 48 minutach. W II rundzie jej rywalką będzie Julia Putincewa.

Jelena Janković, 20. obecnie tenisistka świata, w meczu otwarcia w Ad-Dausze spotkała się z kwalifikantką Janą Cepelovą. Serbka z małymi problemami wygrała pierwszego seta 6:4, a w drugim wypracowała sobie meczbola przy stanie 6:5 na swoją korzyść. Notowana na 127. miejscu Słowaczka zdołała jednak utrzymać serwis i doprowadzić do tie breaka, w którym triumfowała 7-5. W trzeciej odsłonie wyraźnie podrażniona Janković całkowicie zdominowała wydarzenia na korcie, nie oddając rywalce ani jednego gema, a w sumie tylko dziesięć piłek. W II rundzie Serbka zmierzy się z Monicą Niculescu, która pokonała Sabinę Lisicką.

W ubiegłym tygodniu Swietłana Kuzniecowa przegrała z Julią Görges w I rundzie zmagań w Dubaju. Rosjanka nie musiała zbyt długo czekać na okazję rewanżu, bowiem już w kolejnym turnieju znów trafiła na Niemkę. W Ad-Dausze role się odwróciły i to dwukrotna triumfatorka wielkoszlemowa zwyciężyła 6:3, 6:3. Jej kolejną rywalką będzie Jelena Ostapenko

Qatar Total Open, Ad-Dauha (Katar)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,818 mln dolarów
poniedziałek, 22 lutego

I runda gry pojedynczej
:

Timea Bacsinszky (Szwajcaria, 11) - Bethanie Mattek-Sands (USA) 6:7(7), 6:1, 6:3
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 12) - Julia Görges (Niemcy) 6:3, 6:3
Jelena Janković (Serbia, 14) - Jana Cepelova (Słowacja) 6:4, 6:7(5), 6:0
Timea Babos (Węgry) - Madison Brengle (USA) 3:6, 7:5, 6:0
Barbora Strycova (Czechy) - Kristina Mladenović (Francja) 6:3, 6:4