WTA Ad-Dauha: Ćwierćfinał nie dla Klaudii Jans-Ignacik i Barbory Krejcikovej

Klaudia Jans-Ignacik i Barbora Krejcikova na II rundzie zakończyły zmagania w turnieju debla zawodów WTA Premier 5 na kortach twardych w katarskiej Ad-Dausze.

Rafał Smoliński

We wtorkowym pojedynku polsko-czeska para nie była faworyzowana, wszak na ich drodze do ćwierćfinału stanęły oznaczone drugim numerem Bethanie Mattek-Sands i Jarosława Szwiedowa. Pochodząca z Trójmiasta tenisistka i jej partnerka szybko straciły serwis, a rywalki zwieńczyły seta przełamaniem w dziewiątym gemie.

Sytuacja nie wyglądała najlepiej w drugiej odsłonie, w której Klaudia Jans-Ignacik i Barbora Krejcikova przegrywały już 1:5. Nasza reprezentantka i Czeszka walczyły jednak do samego końca. Oddaliły pięć meczboli i doprowadziły do rozgrywki tiebreakowej.

13. gema drugiego seta Jans-Ignacik i Krejcikova rozpoczęły od mini breaka i wysunęły się na 3-1. Od tego jednak momentu inicjatywa należała do amerykańskiego-kazachskiego debla. Rutyna wzięła górę, dzięki czemu Mattek-Sands i Szwiedowa wykorzystały szóstego meczbola, zwyciężając po 91 minutach 6:3, 7:6(4).

Qatar Total Open, Ad-Dauha (Katar)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,818 mln dolarów
wtorek, 23 lutego

II runda gry podwójnej:

Bethanie Mattek-Sands (USA, 2) / Jarosława Szwiedowa (Kazachstan, 2) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Barbora Krejcikova (Czechy) 6:3, 7:6(4)