WTA Acapulco: Paula Kania i Maria Irigoyen zagrają w ćwierćfinale

Paula Kania i Maria Irigoyen awansowały do ćwierćfinału deblowych zmagań w Acapulco. Polka i Argentynka pokonały 5:7, 7:5, 10-4 Julię Glushko i Rebeccę Peterson.

Karolina Konstańczak

Chociaż Paula Kania nie zdołała przebrnąć kwalifikacji gry pojedynczej, pozostała w Acapulco, bowiem zgłosiła się również do udziału w deblu. Polka wystartowała w parze z Marią Irigoyen. Nasza reprezentantka i Argentynka w meczu otwarcia miały się zmierzyć z Shahar Peer i Marią-Teresą Torro-Flor, jednak wspomniany duet zrezygnował ze startu. W ich miejsce do głównej drabinki weszły Julia Glushko i Rebecca Peterson.

Kania i Irigoyen udanie rozpoczęły premierową odsłonę, odskakując najpierw na 3:1, a nieco później na 4:2. Polka i reprezentantka Argentyny nie były jednak w stanie utrzymać prowadzenia i przegrały trzy kolejne gemy. W samej końcówce sosnowiczanka i jej partnerka miały okazję na doprowadzenie do tie breaka, ale zostały przełamane i poniosły porażkę w pierwszym secie.

W drugiej odsłonie obie pary jak ognia wystrzegały się straty podania i do pierwszego przełamania doszło dopiero w dziewiątym gemie. Wówczas Kania i Irigoyen wyszły na prowadzenie 5:4, jednak momentalnie je straciły. Chwilę później znów udało im się uzyskać cenną przewagę i tym razem doprowadziły do super tie breaka.

W ostatniej części meczu Polka i Argentynka całkowicie dominowały na korcie, najpierw odskakując na 6-3, a nieco później na 8-4. Finalnie po godzinie i 44 minutach triumfowały 5:7, 7:5, 10-4 i awansowały do ćwierćfinału deblowych zmagań w Acapulco.

W ćwierćfinale meksykańskich zmagań Kania i Irigoyen spotkają się z Larą Arruabarreną i Paulą Cristiną Goncalves, rozstawionymi z numerem trzecim.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 23 lutego

I runda gry podwójnej
:

Paula Kania (Polska) / Maria Irigoyen (Argentyna, Alt) - Julia Glushko (Izrael, Alt) / Rebecca Peterson (Szwecja) 5:7, 7:5, 10-4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)