WTA Monterrey: Johanna Konta w II rundzie, zwycięski dreszczowiec Heather Watson

Brytyjka Johanna Konta pokonała Kolumbijkę Marianę Duque i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Monterrey.

PAP/EPA / EPA/DAVID CROSLING

W styczniu Johanna Konta szła jak burza w Australian Open i weszła do czołowej "30" rankingu. Dopiero w półfinale zatrzymała ją późniejsza mistrzyni Andżelika Kerber. Kolejny start na zawodowych kortach Brytyjka zanotowała w Acapulco i odpadła w II rundzie po porażce z Mirjaną Lucić-Baroni. 24-latka z Eastbourne pozostała w Meksyku. W tym tygodniu gra w Monterrey. Na początek pokonała 6:3,6:3 Marianę Duque (WTA 74). W trwającym 77 minut spotkaniu Konta zaserwowała cztery asy, zdobyła 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów.

W Acapulco było gorąco i wilgotno, a w Monterrey, położonym u podnóża Sierra Madre w północno-wschodniej części Meksyku, również jest bardzo ciepło, ale sucho i wietrznie. - To był trudny mecz, warunki zmieniały się. Niewiele mogłam zrobić z tym wiatrem, więc to byłoby głupie, gdyby mi to przeszkadzało. To są siły zewnętrzne i musiałam sobie z tym poradzić - powiedziała Brytyjka.

W II rundzie jest również rodaczka Konty, Heather Watson (WTA 84), która pokonała 6:4, 6:7(0), 6:3 Misaki Doi (WTA 54) po dwóch godzinach i 47 minutach walki. Brytyjka prowadziła 6:4, 5:3, a w 12. gemie drugiego seta miała piłkę meczową. Zmarnowała ją, a w tie breaku nie zdobyła nawet punktu. W decydującej partii przegrywała 0:2, ale pozbierała się i zgarnęła sześć z siedmiu kolejnych gemów. W całym meczu Watson zaserwowała 14 asów. Obie tenisistki miały po 14 break pointów - Brytyjka wykorzystała siedem, a Japonka pięć.

Półfinalistka Wimbledonu 1999 Mirjana Lucić-Baroni (WTA 71) wygrała 7:5, 6:4 z Tatjaną Marią (WTA 90). Od stanu 3:5 w pierwszym secie Chorwatka zdobyła sześć gemów z rzędu i opanowała sytuację. W trwającym 87 minut spotkaniu zaliczyła ona siedem przełamań.

Ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa 2015 Alison van Uytvanck (WTA 47) pokonała 6:4, 6:2 Irinę Falconi (WTA 80). Belgijka zaserwowała sześć asów i obroniła wszystkie 10 break pointów, jakie miała rywalka.

Abierto Monterrey Afirme, Monterrey (Meksyk)

Mirjana Lucić-Baroni (Chorwacja) - Tatjana Maria (Niemcy) 7:5, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)