Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Nick Bollettieri: Zawieszenie zniszczy Marię Szarapową

- Zawieszenie ją zniszczy. Będzie dla niej druzgocące. Ale jestem przekonany, że wróci na kort w dobrym stylu - powiedział o Marii Szarapowej Nick Bollettieri, właściciel akademii, w której trenowała Rosjanka.
Marcin Motyka
Marcin Motyka
PAP/EPA / MIKE NELSON

- Maria zawsze w pełni poświęcała się dla swojej kariery. Przychodziła na kort z tatą, ciężko pracowała i nigdy nie narzekała. Kiedy została gwiazdą, nigdy nie odmawiała autografów, zawsze miała czas dla dzieci i działania na rzecz swojej fundacji - mówił Nick Bollettieri.

Bolletieri mocno przejął się sprawą ze stosowaniem dopingu przez Marię Szarapową, ponieważ Rosjanka jest jedną z najsłynniejszych absolwentek jego szkoły. Do słynnej akademii w Brandenton na Florydzie trafiła w wieku dziewięciu lat.

W organizmie Szarapowej wykryto meldonium - substancję, którą Rosjanka zażywała od dziesięciu lat i która dopiero od 1 stycznia 2016 roku znalazła się na liście zakazanych przez Światową Agencję Antydopingową (WADA). Teraz czeka ją kara. Maksymalnie może zostać zawieszona na cztery lata.

- Zawieszenie ją zniszczy. Będzie dla niej druzgocące - nie ma wątpliwości Amerykanin. 

Bollettieri wyraził nadzieję, że Szarapowa wróci do tenisa. - Ona ma niesamowity charakter na korcie i poza nim. Pokazywała to na przestrzeni ostatnich lat. Popełniła błąd. Nie sądzę, by wciąż brała ten lek, gdyby wiedziała, że już jej nie wolno.

- Ona powiedziała, że zaakceptuje wszystkie konsekwencje swojego czynu. Cóż jeszcze może zrobić? Ona na pewno nie chce w taki sposób pożegnać się z tenisem i, znając ją, jestem przekonany, że wróci na kort w dobrym stylu - dodał.

Zobacz wideo: #dziejesiewsporcie: 62-latek popisuje się umiejętnościami

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
BBC / SkySports
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×