WTA Miami: Magda Linette dołączyła do Agnieszki Radwańskiej w turnieju głównym

Magda Linette pokonała Niemkę Tatjanę Marię i zakwalifikowała się do turnieju głównego WTA Premier Mandatory rozgrywanego na kortach twardych w Miami.

Magda Linette (WTA 110) po raz drugi zagrała w kwalifikacjach do turnieju w Miami. Dwa lata temu nie udało się jej wygrać meczu (lepsza od niej okazała się Patricia Mayr-Achleitner). Tym razem awansowała do głównej drabinki po zwycięstwie nad Tatjaną Marią (WTA 92). Dla Polki będzie to pierwszy w karierze występ w turnieju rangi Premier Mandatory. Ważniejsze od zawodów w Indian Wells, Miami, Madrycie i Pekinie są tylko imprezy wielkoszlemowe i Mistrzostwa WTA.

W pierwszym secie Maria dwa razy odrobiła stratę przełamania. Wyrównała z 1:3 na 3:3 oraz z 3:5 na 5:5. W tie breaku Niemka prowadziła 4-2, ale Linette zdobyła pięć kolejnych punktów. W trzecim gemie drugiej partii Polka oddała podanie do zera, ale natychmiast odrobiła stratę. Po długiej grze na przewagi (18 rozegranych punktów) i obronie czterech break pointów poznanianka wyszła na 3:2. Od 3:3 zdobyła trzy gemy i awansowała do turnieju głównego.

W trwającym godzinę i 51 minut spotkaniu Linette obroniła cztery z ośmiu break pointów, a sama wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie. Polka zdobyła 83 ze 161 rozegranych punktów.

Po Australian Open, Kaohsiung i Kuala Lumpur (w każdym z tych turniejów miała od razu miejsce w głównej drabince) Linette zanotuje czwarty w sezonie występ w zawodach głównego cyklu. Jej rywalką w I rundzie Miami Open będzie Bethanie Mattek-Sands (WTA 87).

Linette dołączyła w turnieju głównym do Agnieszki Radwańskiej, która rywalizację rozpocznie w II rundzie od meczu z Alize Cornet lub Galiną Woskobojewą.