ATP San Jose: Mecz Haasa z Samprasem ozdobą pierwszego dnia

W poniedziałek rozpoczął się turniej główny w San Jose (USA). Niespodzianką jest porażka rozstawionego z numerem siódmym Rosjanina Igora Kunitsyna. Prawdziwą perełką był pokazowy mecz pomiędzy Tommym Haasem, a Petem Samprasem.

Małgorzata Niełacna

Pogromcą turniejowej siódemki jest starszy brat Oliviera Rochusa, dobrze znanego w Polsce – Christophe, zajmujący 76. pozycję w światowym rankingu. Rosjanin jedynie w drugim secie stawił opór Belgowi, doprowadzając do tie breaka. Jednak w nim znów lepszy okazał się Rochus i awansował do następnej rundy turnieju.

W San Jose publiczność nie zobaczy też Fina Jarkko Nieminena. Musiał on uznać wyższość Francuza Florenta Serry i była to już trzecia porażka (w trzecim meczu) Skandynawa z francuskim tenisistą. Mecz trwający 2 godziny 15 minut zakończył się rezultatem 5:7, 7:6, 4:6.

W spotkaniu wewnątrz-amerykańskim sklasyfikowany obecnie na 662. miejscu w światowym rankingu, Taylor Dent, dla którego to pierwszy start w tym roku, pokonał Bobby’ego Reynoldsa w krótkim i łatwym meczu, 6:3, 6:4. W innym starciu zawodników z tego samego kraju, Niemiec Tommy Haas pokonał Larsa Poerschke, który w turnieju mógł zagrać dzięki dzikiej karcie otrzymanej od organizatorów.

Specjalnym wydarzeniem dnia miał być mecz pokazowy pomiędzy legendą światowego tenisa, Petem Samprasem, a Jamesem Blakiem (11). Niestety młodszy z Amerykanów musiał wycofać się z zawodów z powodu odnowionej kontuzji. W jego miejscu na korcie pojawił się Tommy Haas. Charytatywny mecz rozegrał się aż w trzech setach i zakończył się zwycięstwem Niemca, 7:6(4), 4:6, 12-10.

Wyniki 1. rundy debla:

James Blake(USA) / Maedy Fish (USA) - Travis Parrott (USA, 2) / Fillip Polasek (Słowacja, 2) 7:5, 7:6