WTA Praga: Paula Kania i Klaudia Jans-Ignacik skuteczniejsze od Czeszek

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Paula Kania
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Paula Kania
zdjęcie autora artykułu

Występujące z różnymi partnerkami Paula Kania i Klaudia Jans-Ignacik awansowały w poniedziałek do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju WTA International na kortach ziemnych w Pradze.

W czeskiej stolicy zimno, ale nastroje u naszych pań znakomite. Na korcie centralnym awans do ćwierćfinału wywalczyły Paula Kania i Maria Irigoyen, które pokonały Barborę Strycovą i Renatę Voracovą 6:4, 7:6(5). Polsko-argentyński debel mógł zakończyć pojedynek wcześniej, lecz nie wykorzystał prowadzenia 5:2 w drugim secie.

Na bocznym obiekcie promocję do ćwierćfinału uzyskały Klaudia Jans-Ignacik i Chin-Wei Chan, które zwyciężyły grające z dziką kartą Terezę Smitkovą i Barborę Stefkovą 7:6(5), 6:3. Polsko-tajwańska para miała problemy w premierowej odsłonie, gdy przegrała od stanu 4:1 cztery kolejne gemy.

Przeciwniczkami Kani i Irigoyen w ćwierćfinale praskich zawodów będą rozstawione z "trójką" Chia-Jung Chuang i Darija Jurak. Jans-Ignacik i Chan czekają natomiast na zwyciężczynie pojedynku czeskiej pary Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova z oznaczonymi drugim numerem Margaritą Gasparian i Andreą Hlavackovą.

We wtorek dołączyć do Kani i Jans-Ignacik będzie się starała Alicja Rosolska, której w Pradze partneruje Chen Liang. Rozstawiona z czwartym numerem polsko-chińska para spotka się z Francuzką Alize Cornet i Amerykanką Vanią King.

J&T Banka Prague Open, Praga (Czechy) WTA International, kort ziemny, pula nagród 500 tys. dolarów poniedziałek, 25 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Paula Kania (Polska) / Maria Irigoyen (Argentyna) - Barbora Strycova (Czechy) / Renata Voracova (Czechy) 6:4, 7:6(5)

Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Chin-Wei Chan (Tajwan) - Tereza Smitkova (Czechy, WC) / Barbora Stefkova (Czechy, WC) 7:6(5), 6:3

Źródło artykułu:
Czy Alicja Rosolska i Chen Liang awansują do ćwierćfinału?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)