WTA Antwerpia: Pewne zwycięstwo Henin w finale

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów Justine Henin wygrała imprezę Proximus Diamond Games w belgijskiej Antwerpii (z pulą nagród 600 tys. dol.). W swoim 57. w karierze finale turnieju rangi WTA pokonała dużo niżej notowaną zawodniczkę z Włoch - Karin Knapp 6:3 6:3.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszym secie pojedynku Knapp - 47. zawodniczka rankingu WTA - była dość zestresowana, popełniała błędy, nie potrafiła znaleźć recepty na dobrą grę Belgijki. Henin szybko stwarzała sobie szanse na przełamanie serwisu rywalki, z 8 takich okazji wykorzystała 3, dzięki czemu pierwszy set wygrała 6:3. W drugim secie tenisistki pewnie wygrywały swoje podania. Jako pierwsza swą rywalkę przełamała Justine Henin czym otworzyła sobie drogę do tytułu. Spokojnie dowiozła przewagę przełamania i wygrała drugiego seta 6:3 wprawiając kibiców w ekstazę. Całe spotkanie trwało równo półtorej godziny.

To już 41. tytuł w karierze belgijskiej gwiazdy. Do tej pory na kortach zarobiła prawie 20 milionów dolarów. Jeśli zwycięży w następnych edycjach turnieju jeszcze 2 razy, to na własność dostanie złotą rakietę wysadzaną 2008 diamentami. Wartość tej nagrody szacowana jest na około jeden milion dolarów. Jak wiadomo kobiety kochają diamenty...