WTA Norymberga: porażka Katarzyny Piter w I rundzie eliminacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Na zdjęciu: Katarzyna Piter
Na zdjęciu: Katarzyna Piter

Katarzyna Piter nie wygrała ani jednego spotkania w eliminacjach turnieju w Norymberdze. Lepsza od Polki w I rundzie okazała się Cristina Dinu, wygrywając 6:3, 3:6, 6:2.

Katarzyna Piter, notowana na 248. miejscu w rankingu WTA, w tym sezonie ani razu nie przeszła eliminacji turnieju głównego cyklu. W sumie na siedem takich prób wygrała tylko dwa pojedynki.

W sobotę poznanianka mierzyła się z Cristiną Dinu w ramach I rundy dwustopniowych eliminacji turnieju w Norymberdze. Rumunka zajmuje 219. miejsce na świecie, a w kwalifikacjach została rozstawiona z numerem 11.

Chociaż Piter przegrała pierwszą odsłonę 3:6, w drugiej odskoczyła najpierw na 3:1, a nieco później na 5:2 z przewagą dwóch przełamań. Poznanianka nie zamknęła seta przy własnym podaniu, ale zrobiła to chwilę później przy serwisie rywalki. W decydującej odsłonie niemal każdy gem był bardzo bliski, jednak to Rumunka zapisywała na swoim koncie te najważniejsze piłki - w tej odsłonie obroniła 10 z 12 break pointów. Po godzinie i 34 minutach triumfowała 6:3, 3:6, 6:3.

Rywalką Dinu w II rundzie eliminacji będzie najwyżej rozstawiona Kiki Bertens, która straciła tylko gema w pojedynku z Conny Perrin.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy) WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów sobota, 14 maja