WTA Norymberga: Kiki Bertens wyeliminowała Robertę Vinci, porażka Laury Siegemund

Włoszka Roberta Vinci przegrała z Holenderką Kiki Bertens w II rundzie turnieju WTA International na kortach ziemnych w Norymberdze.

Roberta Vinci (WTA 7) w ostatnich tygodniach spisywała się słabo. W Madrycie i Rzymie nie udało się jej wygrać meczu, a w Norymberdze również nie awansowała do ćwierćfinału. W II rundzie Włoszka uległa 4:6, 6:7(4) Kiki Bertens (WTA 89). W pierwszym secie Holenderka wróciła ze stanu 1:4. W trwającym 79 minut spotkaniu zdobyła 33 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała trzy z pięciu break pointów.

Bertens to jedna z najjaśniejszych postaci Pucharu Federacji w ostatnich latach. Bilans jej singlowych pojedynków to 15-1. W tych drużynowych rozgrywkach pokonała m.in. Jekaterinę Makarową, Swietłanę Kuzniecową i Kristinę Mladenović. Holenderka na korcie ziemnym wywalczyła swój jedyny singlowy tytuł w głównym cyklu (Fez 2012). W 2012 roku jako kwalifikantka doszła do IV rundy Rolanda Garrosa. Bertens osiągnęła trzeci w sezonie ćwierćfinał (po Hobart i Rabacie).

Kolejną rywalką Holenderki będzie Irina Falconi (WTA 64), która wygrała 6:3, 5:7, 6:4 z Misaki Doi (WTA 38). Amerykanka w trzecim secie wróciła ze stanu 1:3. W ciągu dwóch godzin i ośmiu minut 26-latka z West Palm Beach odparła osiem z 11 break pointów i zaserwowała pięć asów. Falconi osiągnęła drugi w sezonie ćwierćfinał w głównym cyklu. W ubiegłym miesiącu w Bogocie wywalczyła pierwszy tytuł.

Varvara Lepchenko (WTA 69) wygrała 6:2, 7:6(5) z Sabiną Lisicką (WTA 50). Niemka popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko siedem z 25 punktów przy swoim drugim podaniu. Amerykanka zamieniła na przełamanie pięć z 12 okazji i awansowała do drugiego ćwierćfinału w sezonie (po Brisbane).

Julia Görges (WTA 60) obroniła 12 z 13 break pointów i pokonała 6:4, 6:2 Julię Putincewą (WTA 56). Niemka osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (po Auckland). Kolejną jej rywalką będzie Łesia Curenko (WTA 41), z którą w ubiegłym tygodniu przegrała w Rzymie.

Rozstawiona z numerem drugim Laura Siegemund (WTA 39) przegrała 6:7(6), 6:3, 1:6 z Marianą Duque (WTA 98). W pierwszym secie Niemka z 2:5 zdołała doprowadzić do tie breaka, a w nim miała nawet piłkę setową, ale od 6-5 straciła trzy punkty. W drugiej partii odskoczyła na 4:1 i nie oddała przewagi, ale w decydującej odsłonie nie miała nic do powiedzenia. W trwającym dwie godziny i 48 minut spotkaniu Siegemund popełniła siedem podwójnych błędów i wykorzystała tylko trzy z 10 break pointów. Duque osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu od kwietnia 2015 roku (Bogota). O półfinał zmierzy się z Lepchenko.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 18 maja

II runda gry pojedynczej:

Kiki Bertens (Holandia, Q) - Roberta Vinci (Włochy, 1) 6:4, 7:6(4)
Mariana Duque (Kolumbia) - Laura Siegemund (Niemcy, 2) 7:6(6), 3:6, 6:1
Varvara Lepchenko (USA) - Sabina Lisicka (Niemcy, 5) 6:2, 7:6(5)
Irina Falconi (USA) - Misaki Doi (Japonia, 6) 6:3, 5:7, 6:4
Julia Görges (Niemcy) - Julia Putincewa (Kazachstan, 8) 6:4, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do półfinału turnieju w Norymberdze?